На Житомирщині та Київщині настав пожежонебезпечний період у лісах

На Житомирщині та Київщині настав пожежонебезпечний період у лісах. Щороку лісівники проводять протипожежні навчання, аби професійно протидіяти руйнівній силі вогню.

Про це повідомляє Столичний лісовий офіс.

На території філії «Коростенське лісомисливське господарство» пройшли регулярні навчання з відпрацювання практичних навичок для гасіння лісових пожеж, за участі головних лісничих, лісових пожежних та державної лісової охорони.

Ліквідація осередків загоряння потребує почергової роботи всіх груп, грамотного маневрування й умілого застосування техніки. Передусім, загони лісівників виконують комплексні протипожежні дії: одні зосереджуються на локалізації осередків вогню за допомогою ранцевих вогнегасників, а пожежні автомобілі протидіють вогню на більших відстанях.

Окрім добре підготовлених лісових пожежних команд, важливу роль у запобіганні пожеж відіграють рейдові групи. Вони мають спеціальне спорядження для патрулювання та виявлення осередків загорянь у важкодоступних лісових масивах. Також вони застосовують дрони для розвідки з повітря.

«У критичній ситуації кожна секунда на вагу золота, тож ми маємо діяти оперативно та скоординовано. Важливо відтворити під час тренування максимально реалістичні сценарії. Коли пожежа набуває загрозливого розмаху, ліквідувати її стає непросто. А неконтрольовані вогняні стихії можуть завдати колосальних збитків. Приклад пожеж 2020 року на півночі Житомирщини завжди наочний для нас», – наголосив директор Столичного лісового офісу Віктор Сахнюк.

За минулий рік у лісових масивах філій ДП «Ліси України» на Житомирщині та Київщині сталося 106 лісових пожеж на площі 115 га. Кількість загорянь зменшилася вдвічі, а пошкоджена вогнем площа лісів скоротилася у 20 разів. Саме тому лісівники проводять такі практичні навчання, аби звести до мінімуму ризики втрат і збитків від загорянь.

Столичний лісовий офіс

ДП "Ліси України"