На Житомирщині та Київщині планують влаштувати понад 5 тисяч кілометрів нових мінералізованих смуг

Лісові пожежі – одна з найбільших загроз для лісових масивів та прилеглих територій.

Про це повідомляє Столичний лісовий офіс ДП «Ліси України».

Вони завдають непоправної шкоди цілим екосистемам та життю й приватному майну людей. Перевіреним і ефективним способом захисту лісів від пожеж є створення мінералізованих смуг.

Що таке мінералізована смуга?

Це ділянка території, з якої повністю видалена рослинність до мінерального шару ґрунту. Як правило, створюється механічним способом завширшки не менше ніж 2,8 метра. Їх прокладають у лісових масивах, уздовж автомобільних доріг, залізниць, навколо рекреаційних зон та населених пунктів – для захисту від перекидання полум'я в напрямку житлових будинків.

Фактично, мінералізовані смуги виконують роль бар'єру, що перешкоджає поширенню вогню та обмежує площу лісової пожежі. Крім того, вони створюють опорну лінію, від якої може проводитися зустрічний регульований випал лісового насадження для протидії основній пожежі. Зіштовхнувшись з такою перепоною, вогонь втрачає силу через відсутність наземних горючих матеріалів.

Цього року лісівники філій ДП «Ліси України» на Житомирщині та Київщині планують влаштувати понад 5 тисяч кілометрів нових мінералізованих смуг та провести догляд за вже існуючими смугами завдовжки більш ніж 18 тисяч кілометрів. Такі заходи триватимуть упродовж усього пожежонебезпечного періоду.