Як діяти державному реєстратору чи нотаріусу, якщо виявлено факт неправомірного доступу до реєстрів?

Як діяти державному реєстратору чи нотаріусу, якщо виявлено факт неправомірного доступу до реєстрів?

Враховуючи збільшення випадків несанкціонованого доступу до комп’ютерів державних реєстраторів та нотаріусів з подальшими незаконними діями сторонніх осіб в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРРП) та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР), Офіс протидії рейдерству повідомив про наступне.

Про це інформує Міністерство юстиції України.

Керівник Офісу протидії рейдерству Віктор Дубовик:

«Для недопущення випадків стороннього доступу, державним реєстраторам та нотаріусам слід пам’ятати про правила кібергігієни й переглядати за допомогою програмних засобів ДРРП/ЄДР інформацію про проведені ними протягом попереднього дня реєстраційні дії у ДРРП/ЄДР. Також варто перевіряти їх на відповідність реєстраційним діям, що фактично проводилися за відповідний період».

Якщо під час перевірки інформації про проведені реєстраційні дії буде виявлено факт неправомірного використання ідентифікаторів доступу державного реєстратора/нотаріуса до ДРРП/ЄДР, державний реєстратор/нотаріус зобов’язаний:

  • невідкладно звернутися до кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг для блокування відповідного кваліфікованого сертифіката відкритого ключа;
  • невідкладно письмово повідомити про такий факт ДП «Національні інформаційні системи»;
  • не пізніше наступного після встановлення факту неправомірного використання ідентифікаторів доступу надіслати Міністерству юстиції скаргу на рішення (дії) в ДРРП/ЄДР, прийняті (проведені) з неправомірним використанням таких ідентифікаторів.

«Дотримання цих строків вкрай важливе, адже від цього залежить обсяг негативних наслідків для власників нерухомості та бізнесу, що, як показує практика, з часом лише збільшуються», — додав керівник Офісу.