«Для отримання найточніших даних про лісові ресурси застосовуються новітні технології, як наземний та повітряний LIDAR. Цифрові моделі, створені за допомогою спеціального наземного пристрою та дрону дозволяють ідентифікувати кожне дерево, визначити його координати, висоту та діаметр.
Його переваги очевидні, адже за один підйом безпілотника можна оцифрувати ділянку в 100 гектар, а більшу частину роботи може робити лише один навчений працівник. Такий підхід виключає людську похибку під час планування рубки. Лісівники також тестують додаток сканування насаджень на портативних пристроях.
Важливим етапом є отримання електронних лісорубних квитків – захищених від підробки дозвільних документів з деталізованою інформацією про види, обсяги та місця заготівлі деревини. На сьогодні вже сформовано понад 3700 таких лісорубних квитків.
Лісівники відзначили перевагу видачі квитків у електронному варіанті, оскільки це забезпечує більшу прозорість та підзвітність, дозволяє краще відстежувати походження деревини та найважливіше, цифрові рішення зменшують паперовий документообіг, що є більш екологічним й зручнішим», - зазначають в «Столичному лісовому офісі».