Непересічна подія трапилася сьогодні, 3 квітня 2024 року, в КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського» Житомирської обласної ради.
Троє американських бабусь-волонтерок у 5 валізах доставили медичне обладнання з Каліфорнії на суму в понад 3 мільйони гривень! Тама Аделман, Кеті Еванс, Кетрін Шерідан – ось імена цих героїнь. Ніяк інакше ми цих неймовірних жінок назвати не можемо! Вони подолали тисячі кілометрів, аби власноруч доставити таке цінне медобладннаня в Україну.
Жінки розповіли, що допомогу для нашої країни збирає благодійна організація Hands on Global, Inc. Сьогодні устаткування передали в ортопедично-травматологічне відділення Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського.
Зокрема, це апарати зовнішньої фіксації. Вони використовуються для лікування відкритих переломів та важких травм з дефектом кісткових тканин, також для лікування пацієнтів з політравмою. Крім того, суттєву допомогу отримало хірургічне відділення.
Кеті звернулася до церкви, розмовляла з усіма, щоб зібрати гроші на купівлю деяких речей.
Віталій Хоменко, медичний директор з невідкладної допомоги та хірургічної роботи КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського» ЖОР, розповідає:
Віталій Хоменко. Фото: Фонд громади Житомира
Передусім, говорить Віталій Хоменко, колектив вдячний за витратні матеріали для пацієнтів. Зокрема, за апарати зовнішньої фіксації. Оскільки з їх закупівлею нині є труднощі, але вони дуже необхідні хворим!
«До того ж, не можна не сказати за дороговартісне обладнання для загальної хірургії. Завдяки ньому ми зможемо, зокрема, виконувати оперативне втручання в жовчних шляхах. А ще, наприклад, ранорозширювач, який дозволить нам виконувати серйозні оперативні втручання на печінці. Це, безумовно, значно розширить наші можливості.
Я можу сказати так, що ранорозширювач, який нам сьогодні наші благодійники подарували, в Україні він коштує близько 2 мільйонів гривень. Приблизно 200 тисяч коштує відео-холедохоскоп. Апарати зовнішньої фіксації в тій кількості, що вони привезли, я думаю, що це також десь близько 800 тисяч гривень точно, а можливо, більше», - переконаний медичний директор.
Згадуючи першу зустріч з цими чарівними панянками-американками, Віталій Хоменко зізнається, що вони з колегами були, м’яко кажучи, здивовані. Їх попередили, що приїде троє жінок, які привезуть допомогу. Але не сказали за вік гостей з-за кордону.
Фахівці обласної лікарні висловили щиру подяку і американським гостям за допомогу, і Фонду громади Житомира за таку важливу співпрацю. Це черговий яскравий приклад того, що світ не без добрих людей. Головне – продовжувати допомагати Україні, підтримувати її. Адже саме у єдності – наша сила!
Фото: Фонд громади Житомира