На Житомирщині жінка та чоловік віддали понад 100 тисяч гривень шахраям

На початку квітня до відділу поліції № 1 (м. Овруч) Коростенського райуправління поліції звернулися місцеві жителі з заявами про ошуканство.

Про це повідомляє Коростенське районне управління поліції.

Рахунок 57-річної жінки був спустошений після спілкування з «працівником банку», а 41-річний містянин переказав оплату за мотоцикл та так його й не отримав.

Заявниця розповіла поліцейським, що 21 березня їй зателефонував представник банківської установи, який повідомив, що хтось намагається збільшити кредитний ліміт її картки. Аби припинити несанкціоноване втручання, співрозмовник запитав у неї цифровий код з смс-повідомлення.

«Дослухавшись незнайомця та виконавши його рекомендації, потерпіла виявила зникнення 66 тисяч гривень кредитних коштів.

А 41-річний житель Овруча знайшов оголошення про продаж мотоцикла на торгівельному Інтернет-майданчику. Чоловік домовився про купівлю двоколісника, а також погодився умову продавця – попередню оплату повної суми покупки.

Відтак він переказав 40 тисяч гривень на картку незнайомця. В результаті омріяного мотоциклу він не отримав, як і повернення коштів. А зв'язок з продавцем обірвався», - йдеться в повідомленні.

Тож поліцейські закликають дотримуватись простих правил, які допоможуть вам зберегти кошти. Зокрема, у телефонних розмовах з незнайомцями, які називаються працівниками банківської установи:

  • варто припинити розмову та зателефонувати в банк за номером, вказаним на зворотному боці банківської картки, або особисто відвідати відділення фінансової установи;
  • в жодному разі не повідомляйте комбінацію цифр та коди, які надходять на ваш мобільний номер, а також не натискайте комбінацію цифр на власному мобільному пристрої, що можуть бути запропоновані у ході розмови.