Суспільство обговорює тему допомоги, яку США нададуть Україні. На жаль, не всі до кінця розуміють суть питання. Зокрема, українцям пояснили, що виділені кошти не можна буде спрямувати на виплату пенсій.
Ми намагалися розібратися, що ж на практиці собою являє підтримка України від США, і які настрої з цього приводу панують серед наших громадян.
20 квітня Палата представників США схвалила виділення понад 60 млрд доларів Україні. Завтра, 23 квітня, це питання розгляне Сенат, а потім схвалений законопроект підпише президент США Джо Байден. У Білому домі вже пообіцяли, що новий пакет допомоги Україні буде виділено у найкоротші терміни.
Як повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, загальний обсяг американської допомоги Україні становить близько 61 млрд доларів.
За його словами, ці кошти будуть витрачені на такі напрямки:
- 49,9 млрд - оборонні витрати;
- 7,8 млрд - потенційна бюджетна підтримка;
- 1,57 млрд - економічна допомога;
- 400 млн - на захист кордонів та гуманітарне розмінування.
Серед обмежень і те, що допомога від США не буде спрямована на виплату пенсій в Україні, оскільки американським виборцям складно пояснити українську пенсійну систему.
Про це заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, повідомляє РБК-Україна з посиланням на ефір телемарафону.
Водночас, як зазначила Жолнович, у Україна має підтримку від Японії, від Європейського Союзу - 50 млрд євро на чотири роки, "які будуть спрямовані в тому числі і на пенсійні видатки".
Думки і експертів, і простих українців розділилися. Частина з них вважають нову підтримку від США можливість кардинально змінити ситуацію на фронті. Інші ж менш спокійним тоном констатують: допомога США дасть Україні перепочинок, але не переломить хід війни.
Саме такої думки Микола Бєлєсков, науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень у Києві, якого цитує Bloomberg. За його словами, ця допомога дає перепочинок українським військовим і допоможе їм сповільнити просування Кремля, вести "ефективну оборону" і мінімізувати втрати. Але для того, щоб піти далі, необхідна більша допомога, а це складна перспектива в США з огляду на опір республіканців у Конгресі.
Самі ж українці дуже критично ставляться до того, що в Україні допустили ситуацію, коли доля Держави залежить від допомоги інших держав. А водночас у нас витрачаються величезні суми коштів на різного роду ремонти, утеплення, дороги, бруківку тощо. І, як бачимо зі щоденних повідомлень у ЗМІ, ці процеси супроводжуються гучними корупційними скандалами.
Прості українці також не підбирають слів, коментуючи подвійні стандарти в Україні. Зокрема, проводять паралелі між високими зарплатами чиновників під час війни та мізерною пенсією 82-річної бабці (при робочому стажі 46,5 років), яка донатить для ЗСУ.
Головне фото: World Central Kitchen