У Житомирі відбувся ярмарок можливостей для ВПО

Житомирська обласна служба зайнятості і ГО «КримSOS» зібрали вимушених переселенців, які проживають нині на території Житомирського району, щоб поінформувати про послуги і запропонувати підтримку у здобутті економічної самостійності у нових для них громадах.

Про це повідомляє Житомирська обласна служба зайнятості.

Захід проходив офлайн на базі Житомирської філії Житомирського обласного центру зайнятості з підключенням в онлайн форматі 10 її відокремлених підрозділів, де зібрались переміщені українці з навколишніх громад. Загалом вдалося залучити до заходу близько 160 переселенців.

Служба зайнятості, представники 14 кращих підприємств і 8 навчальних закладів Житомира презентували учасникам ярмарку свої можливості і запрошували скористатись ними. Окремі роботодавці заохочували до праці приємними бонусами: компенсацію, яку вони отримують від держави за працевлаштування ВПО, виплачують преміями самим же переселенцям.

«Ми добре розуміємо, що відновити життя в новій громаді не є простим завданням для будь-якої людини. Багато перешкод: недостатньо інформації, підтримки, розуміння куди звернутись і що робити.

Тож наше завдання – надати вам цю підтримку, створити такі умови, щоб більша кількість людей могла бути економічно стабільною, вирішувати свої питання й успішно інтегруватися в громаді, куди перемістились» - зазначила під час виступу керівниця проєкту ГО «КримSOS» Анна Смакула.

Вона закликала, не соромлячись, цікавитись пропозиціями присутніх на заході роботодавців, освітніх закладів і звертатись за підтримкою. Адже з цього року на Житомирщині працює регіональна представниця ГО «КримSOS» – профконсультантка із самозабезпечення Татьяна Шалль.

Директор Житомирської філії обласної служби зайнятості Ярослав Можар розповів присутнім про програми служби зайнятості, які дозволяють професійно самовдосконалюватись і розвиватись: ваучери для оплати навчання у закладах освіти, перекваліфікація чи підвищення кваліфікації у навчальній мережі служби зайнятості, мікрогранти для старту або розвитку бізнесу. Діють також фінансові заохочення для роботодавців, які працевлаштовують переселенців.

Як зазначив Ярослав Можар, з 24 лютого 2022 року послугами Житомирської філії служби зайнятості скористались 1856 внутрішньо переміщених осіб, з яких 632 були працевлаштовані. А близько 120 роботодавців отримали компенсації за працевлаштування переселенців на суму 4,5 млн грн. Зараз продовжують пошук роботи близько 290 переміщених українців.

Успішними історіями розвитку бізнесу на Житомирщині поділились грантери державних і міжнародних програм – переселенці Андрій Фролов зі Світлодарська Бахмутського району, Світлана Солотвінська з Херсону і Юлія Солдатенко з Краматорська. Андрію вдалося частково перевезти у Житомир обладнання для видування ПЕТ-тари і запустити виробництво, планує відкрити ще підприємство з очищення і розливу питної води.

Світлана розвиває салон краси, а Юлія – фітнес-центр. Людям у залі вони також радили пробувати себе у бізнесі: навіть, якщо не виходитиме з першого разу отримати грант, подаватися ще і ще, адже на різних етапах є люди, які обов’язково підкажуть і допоможуть, щоб результат був успішним.

Завершився захід тренінгами для переселенців: "Що потрібно знати, щоб знайти свою роботу" від Альони Федько та "Лайфхаки професійного самовизначення" від Вікторії Прус.