38 роковини Чорнобильської катастрофи в Житомирі

38 років тому на Чорнобильській АЕС сталася найбільша і найстрашніша за своїми наслідками техногенна радіаційна аварія.

Житомирська міська рада повідомляє, що в цей пам’ятний день житомиряни вшанували тих, чиї життя обірвав смертоносний атом, поклавши квіти до:

  • меморіальної дошки пам'яті першого Міністра України у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Г.О.Готовчиця;
  • меморіального пам’ятника працівникам органів внутрішніх справ – жертвам Чорнобиля;
  • пам’ятних знаків “Чорна біль” та “Пожежним, які врятували світ”.

Фото опубліковано на Фейсбук-сторінці Житомирської міської ради.

Довідково:26 квітня 1986 року о 01.23 на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу. Виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблока. Вогонь гасили до 5 години ранку. Проте у середині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

Точну кількість жертв аварії встановити не вдалося, оскільки багато людей помирали через роки. За приблизними розрахунками, від аварії на ЧАЕС померло близько 4000 осіб. 30 співробітників АЕС померли в перші дні та тижні аварії, ще сотні тисяч людей померли в наступні кілька років від онкологічних захворювань і променевої хвороби.