На Житомирщині активно працює програма з відновлення доступу до медичних послуг для жителів віддалених та постраждалих від конфлікту громад.
Про це інформує Житомирська ОВА.
Мобільні медичні команди, які включають сімейного лікаря, медичну сестру, психолога та фахівця з соціальної роботи, регулярно, тричі на тиждень, відвідують села Народицької, Олевської та Словечанської громад.
Ці спеціалізовані команди надають первинну медичну допомогу, психологічну підтримку та соціальні консультації. Усі послуги надаються безоплатно, що є особливо важливим для мешканців, чиї можливості отримувати медичну допомогу обмежені через різні обставини.
Мобільні медичні команди (ММК) під час виїздів здійснюють чотири види медичних скринінгів (обстежень) на: цукровий діабет; серцево-судинні захворювання; хронічне обструктивне захворювання; втрату слуху.
У разі виявлення позитивного скринінгу пацієнта перенаправляють на консультації до вузьких спеціалістів та додаткові обстеження. Найчастіше, із практики трьох місяців роботи ММК у громадах на Житомирщині, люди потребують консультацій та супроводу ендокринолога та кардіолога.
Окрім того, ММК на місці проводять додаткову діагностику: електрокардіографію, отоскопію, офтальмоскопію, вимірювання гостроти зору. За потреби можуть провести УЗД-діагностику, також здійснюють аналізи на холестерин, тропінін, ВІЛ, вірусні гепатити B і С, визначають рівень кисню в крові.
У період із січня по березень ММК здійснили вже 34 виїзди, у квітні – ще 14. За цей час послугами охопили вже понад 1150 місцевих жителів Олевської, Народицької та Словечанської громад. Виїзди у ці громади області триватимуть до вересня включно і мають максимально охопити усі села.
Довідково.Мобільні медичні команди працюють в межах проєкту «Інновації для подолання епідемії ВІЛ» за підтримки USAID (агентства США з міжнародного розвитку) спільно з PACT. Проєкт на Житомирщині впроваджує ГО «НУО «Ін Тач Юкрейн Фундейшн».