Список хвороб, за якими визначається придатність до військової служби, — Міноборони

У Міністерстві оборони України оприлюднили наказ, в якому прописано, кого ж саме з військовозобовʼязаних визначають придатними, а кого ні, відповідно до тих хвороб, які він (ред. чи вона, якщо мова про жінок) має. 

Варто зауважити, що придатність може бути не лише повною, а також і частковою.

Щодо останньої, то вона означає, що захисник може виконувати лише певну роботу і займатися під час військової служби лише певні види діяльності.

Зазначимо, що є також зміни, які стосуються вагітних жінок.

Так, у Додатку 1 до постанови міститься повний перелік захворювань, за яким визначається придатність чи непридатність особи. У більшості випадків має значення те, наскільки сильно захворювання впливає на функціонування людини та наскільки виражені симптоми.

А тепер пройдемося по деяким пунктам конкретно. 

Якщо у призовника клінічно вилікуваний туберкульоз, то він може служити в ТЦК і частинах забезпечення, "залишкові явища" після вилікуваного туберкульозу — цілком придатний.

Непридатні лише ті, у кого ВІЛ прогресує. Решта носіїв вірусу можуть або служити в тилових частинах і ТЦК, або, якщо йдеться про безсимптомних носіїв, на фронті.

Повністю придатні ті, у кого рак у стадії стійкої ремісії. З обліку знімуть тільки неоперабельних і тих, хто має метастази. Тих, хто прооперував первинну пухлину або вона в них "повільно прогресує", можуть направити на службу в тил. Те саме, якщо в них рак шкіри або нижньої губи.

Bагітні та жінки, які народжували, вважаються придатними до служби, якщо вагітність і післяпологовий період пройшли без ускладнень. Ускладнення дають право на відпустку або звільнення.

Військовозобов'язані з легкими психічними проявами та розумовою відсталістю визнаються придатними для військової служби в тилу.

З повним списком, можна ознайомитись ТУТ