Вага фасованого товару — очікування і реальність

Останнім часом до Держпродспоживслужби часто надходять звернення щодо ваги товару.

Звичний продукт, звична упаковка, звична ціна, але – якщо придивитися, то вага менше від звичної. Це, наприклад, цукор або крупа – всі звикли до кілограмової пачки, а там вже написано 850 грам. Теж саме з рідкими харчовими продуктами, зокрема молоко, олія, оцет, тощо.

Чи є це порушенням прав споживача? Давайте звернемось до чинного законодавства. Роз’яснює Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

«Нагадуємо, що статтею 4 Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» визначено, що інформація про харчовий продукт має бути точною, достовірною та зрозумілою для споживача і не повинна вводити в оману, зокрема щодо характеристик харчового продукту, у тому числі його категорії, характерних ознак, властивостей, складу, кількості, мінімального терміну придатності або дати «вжити до», країни походження або місця походження, способу виробництва (виготовлення).

В такому разі, якщо вагу на маркуванні товару вказано вірно, навіть якщо це не відповідає очікуванням споживача – порушення законодавства з боку суб’єкта господарювання немає», - йдеться в повідомленні.

Кількість харчового продукту в установлених одиницях вимірювання входить до переліку обов’язкової інформації про харчові продукти, тому радимо споживачам уважно читати інформацію на маркуванні товару для прийняття зваженого вибору.

А у разі, якщо ви виявили, що вага товару не відповідає інформації, що зазначена на маркуванні – звертайтесь до ГУ ДПСС в Житомирській області : м. Житомир, вул. Вороного Юрія, 55.

Головне управління

Держпродспоживслужби в Житомирській області

Новини компаній
17:00, 24 серпня