У Житомирському онкодиспансері вперше провели складну урологічну операцію лапароскопічним методом

Мова йде про видалення сечового міхура з простатою та лімфатичними вузлами, видалення лівої нирки та виведення правого сечоводу на шкіру (лапароскопічна радикальна цистпростатекстомія із тазовою лімфодесекцією та нефректомією зліва, правобічна уретерокутанеостомія).

Про це повідомляє Житомирський обласний онкологічний диспансер.

Як розповів директор закладу Ігор Сабадаш, лікарі-урологи онкодиспансеру Олексій Пономарьов, Анатолій Іщук та Роман Донець першими в області успішно провели таку серйозну операцію онкохворому пацієнту.

«Проведена операція – одна з найскладніших хірургічних втручань в урології. Такого виду операції раніше ніколи не проводились не лише в нашому закладі, а й в провідних медичних закладах України.

Наші лікарі стали першими в області, хто провів таку складну операцію за допомогою сучасного обладнання, яке було придбано закладом. Коли пухлина сечового міхура має невеликі розміри, операція передбачає тільки видалення новоутворення, при цьому зберігається функція самого органу.

Читайте також: В Україні вперше виконали спліт-трансплантацію печінки — частину органу отримав хлопчик з Житомирщини

Проте в даному випадку рак діагностовано вже на пізніх стадіях захворювання, коли пухлина поширилася на стінки сечового міхура, тому довелось видаляти не лише весь орган, а ще й простату та нирку. На пацієнта ще чекає тривале лікування»,- розповів лікар.

Лапароскопічне втручання виконується через невеликі проколи, куди вводиться оптичне обладнання і спеціальні хірургічні інструменти. За допомогою камер лікарі проводять всі необхідні операційні маніпуляції, при цьому практично не травмуючи здорові тканини.

Бригада лікарів-урологів, які проводили операцію: (зліва направо) Анатолій Іщук, Олексій Пономарьов, Роман Донець

Ігор Сабадаш наголосив, що для пацієнтів операція лапароскопічним методом менш травматична, дозволяє швидше відновитися та якомога скоріше перейти до наступного етапу комплексного лікування злоякісних новоутворень – хіміо- чи променевої терапії. Для хірургів таке оперативне втручання дає можливості кращого бачення і більш широкого доступу до операційного поля.

Читайте також: У Коростені вперше провели операцію на серці методом стентування коронарних судин, — ФОТО, ВІДЕО

Втім, лікар радить не доводити свій організм до того стану, коли необхідна вже операція і тривале лікування – потрібно регулярно проходити профілактичні обстеження, адже будь-який вид онкології практично виліковний на початкових стадіях.

Нагадуємо, що записатись на обстеження або на консультацію до лікаря-онколога можна на сайті Житомирського обласного онкодиспансеру.

Або ж ви можете зателефонувати з 08-30 до 16-00 до реєстратури закладу за номерами телефонів: +38 (0412) 43-42-09, +38 (068) 98-77-834, +38 (098) 319-36-43.