Як Житомир став переможцем спільного проєкту UNDP в Україні та GIZ

Житомир отримав грант у сумі 497,9 тис дол США для реалізації проєкту «Лабораторія підприємництва».

Шляхом реконструкції комунального приміщення за адресою: вул. Київська, 19/2 планується створення офісного простору, а створення виробничої майстерні – на базі закладу професійно-технічної освіти за адресою: вул. Селецька, 5.

Про це повідомляє Житомирська міська рада.

«Ідея проєкту «Лабораторія підприємництва» з’явилась ще у 2022 році. Спочатку було проведено онлайн-опитування серед малого і середнього бізнесу громади щодо потреб бізнесу.

За результатами опитування було визначено, що лабораторія односерійного та дрібносерійного виробництва є ідеєю, яка найбільше відповідає потребам місцевого бізнесу, що працює у сфері галузі деревообробки, металообробки, виробництва пластмасових виробів та іншої неметалевої продукції.

Крім цього, було організовано та проведено зустріч з основними зацікавленими сторонами (представники ГО «Житомирський бізнес клуб», місцевого бізнесу, органів місцевого самоврядування, освіти) та напрацьовано концепцію проєкту», - йдеться в повідомленні.

Реалізація такого проєкту сприятиме розвитку підприємництва на території громади, підвищить рівень конкурентоспроможності та якості продукції мікро- та малого підприємництва, що працюють у переробній галузі.

Потенційний вплив та переваги проєкту:

  • підтримка більше ніж 250 робочих місць у місцевій галузі деревообробки, металообробки, виробництва пластмасових виробів та іншої неметалевої продукції;
  • підвищення рівня конкурентоспроможності не менше 45 суб’єктів господарювання – за рахунок доступу на пільгових умовах до сучасного виробничого обладнання та офісу спільного використання;
  • популяризація моделі економіки спільної участі;
  • мережування, обмін знаннями, досвідом та творча взаємодія між резидентами Лабораторії та Коворкінгу.

Цю статтю створено Житомирською міською радою у межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), що реалізується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні за підтримки проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), який фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Думки, висновки чи рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам/-кам та упорядникам/-цям і не обов’язково відображають погляди уряду Німеччини, GIZ, UNDP або інших агенцій ООН.

Джерело: Житомирська міська рада