Рятувальники Житомирщини звітували про виконані завдання у 2010 році. Фото

21 січня в управлінні МНС у Житомирській області відбулася розширена нарада з підведення підсумків роботи пожежно-рятувальної служби області за 2010 рік. Захід проходив під головуванням начальника управління МНС України в Житомирській області генерал-майора служби цивільного захисту Ігоря Нікітчука та за участю заступника Міністра надзвичайних ситуацій України генерал-лейтенанта служби цивільного захисту Віталія Бута, першого заступника голови Житомирської обласної державної адміністрації Миколи Олещенка та особового складу рятувальників області.

Розширену нараду відкрив головний рятувальник області Ігор Нікітчук. Він зазначив, що кожного року внаслідок отруєнь, утоплень, вогню, ДТП, нещасних випадків у побуті та на виробництві Житомирщина втрачає понад 2 тис. чол. Рік, що минув, не був винятком. На території області виникло 8 надзвичайних ситуацій, внаслідок яких загинуло 16 осіб, травмовано 65 осіб. Це групові випадки загибелі та травмування людей під час дорожньо-транспортних пригод та внаслідок отруєння природним газом.

Усього упродовж 2010 року по лінії «101» отримано 4935 повідомлень про виникнення надзвичайних подій. В результаті оперативно вжитих заходів ліквідовано 2038 пожеж, на яких 98 осіб загинуло (з них 7 дітей) та 30 осіб травмовано. Внаслідок невиробничого травматизму у минулому році загинуло 533 особи, 650 отримали травми. Не вдалося запобігти великій кількості загибелі людей на водних об’єктах області. Торік потонуло 96 осіб, 17 осіб вдалося врятувати. У 2009 році на воді загинуло 84 людини.

Групою піротехнічних робіт знищено 1267 одиниць різноманітних боєприпасів. Ще 2 тисячі 575 одиниці вибухонебезпечних предметів різних типів, видів та калібрів знищені під час проведення робіт із суцільного розмінування на Ігнатпільському полігоні.

Незважаючи на те, що минулого спекотного літа було оголошено 5-тий найвищий рівень пожежної небезпеки в державі, минулоріч в області не допущено переростання лісових пожеж до рівня надзвичайної ситуації, у той час як у 2009 році їх сталося чотири. Осередки пожеж, які виникали у 2010 році на незначних за площами ділянках лісів, оперативно ліквідовувались.

Загалом у 2010 році працівниками служби порятунку «101» врятовано життя 108 мешканцям області, що є досить вагомим показником діяльності Управління.

Рятувальники Житомирщини надавали допомогу не лише населенню Поліського краю, а й мешканцям інших регіонів і держав. Брали участь у ліквідації надзвичайної ситуацій, пов’язаної з повінню в Республіці Польща та Чернівецькій області. Завдяки їх мужності, високому професіоналізмові та злагодженості під час вирування природної стихії вдалося запобігти поширенню негативних наслідків та не допустити соціальної напруги.

За зразкове виконання службових обов'язків, мужність і відвагу, проявлені під час рятування людей і матеріальних цінностей у надзвичайних ситуаціях, самовіддані дії під час ліквідації їх наслідків на підсумковій нараді в управлінні МНС були заохочені 11 еменесівців та 7 пенсіонерів, які залишили службу у 2010 році.

За результатами службової діяльності серед підрозділів оперативно-рятувальної служби області в 2010 році, визначено та нагороджено найкращих: 1 місце – Бердичівське районне управління, 2 місце – Коростишівський районний відділ, 3 місце – Овруцький районний відділ. Відзначені також кращі пожежні частини області.

Враховуючи фінансову кризу в державі, проблемним залишається питання матеріального, а також фінансового забезпечення особового складу та працівників МНС. На це заступник Міністра В.Бут зауважив, що цього року зросте заробітна плата рятувальників та пожежних до 2000 грн. Висловив сподівання, що ті 93,7 млн. грн., які МНС очікує отримати з державного бюджету, дозволять підвищити суттєво заробітну платню особам рядового та середнього начальницького складу та, можливо, частково – особам старшого начальницького складу.

Серед завдань, які поставив керівництву рятувальної служби області Віталій Бут – оснащення служби сучасними засобами та технологіями, співпраця з органами місцевої влади та самоврядування щодо захисту населених пунктів сільської місцевості.

У цьому напрямку співпраці з облуправлінням МНС є вже певні напрацювання, – зазначив у своєму виступі перший заступник голови облдержадміністрації Микола Олещенко. Керівництву районних ланок, сільським, селищним головам будуть поставлені завдання щодо залучення до чергування в зимовий час пожежної техніки держлісгоспів для захисту населених пунктів, адже основна пожежна техніка МНС дислокується у містах та райцентрах, інколи на значній від стані від сіл.

За словами Миколи Олещенка, необхідні зміни в законодавстві для можливості використання коштів з рахунків сільських, селищних рад (а це 28 млн. грн.), призначених на втрати від сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, для направлення їх у сферу забезпечення пожежної безпеки в сільських населених пунктах та на інші нагальні потреби. Також було наголошено на тому, що не буде спуску керівникам підприємств, організацій, установ, закладів у виконанні приписів державного пожежного нагляду. Суворий підхід до питання безпеки наших громадян – стане пріоритетом у державній політиці влади.

 

Прес-служба УМНС в Житомирській області.

Микола Олещенко глибого переймається проблемами рятувальників

Нагороджено 11 рятувальників

Нагороджується керівник Житомирського міського управління Василь Кучин

Рятувальники підводять підсумки