У Житомирі чоловік почав красти, бо не міг влаштуватись на роботу

Дільничний інспектор міліції Богунського РВ УМВС м. Житомира зумів швидко встановити зловмисника, а згодом і повернути мобільний телефон власникові, який піддався на класичний прийом ошуканців – прохання терміново зателефонувати.

На дільничний пункт Богунського райвідділу міліції м. Житомира звернувся 26-річний місцевий житель. Соромлячись, чоловік розповів міліціонерам, що через власну необачність став жертвою ошуканця, повідомили сайту в СЗГ УМВС Українив Житомирській області.

Кілька днів тому його просто на вулиці покликав перехожий та щось запитав. Слово-за-слово, співрозмовники знайшли спільну тему, та ще й попрямували в одному напрямку – чим не компанія для прогулянки?

Згодом новоспечені товариші зайшли до гуртожитку, де знайомцю терміново знадобилося зателефонувати. Аж тут виявилося, що батарея його мобільника розряджена. Він, ніби ненароком, попросив телефон у попутника, мовляв, навіть сім-кратку свою поставить, аби не завдати зайвих витрат. Після телефонної розмови у молодика раптом виникли термінові справи. Сказавши, що зараз швиденько повернеться, той десь побіг, не повернувши власникові телефон.

Декілька днів намагався житомирянин розшукати хитруна, сподіваючись, що самостійно розбереться з неприємностями. Одного разу навіть майже зустрівся з кривдником, однак той швиденько накивав п’ятами. Зрозумівши, що без сторонньої допомоги не обійдеться, звернувся до свого дільничного інспектора.

Вислухавши відвідувача, дільничний інспектор Олександр Семковський спробував за описом визначити, чи, бува, хтось із його підопічних не наколобродив. Запропонував подивитися альбом з фото раніше засуджених - серед них чоловік і упізнав свого кривдника. Міліціонер попрямував до домівки 24-річного підозрюваного. Той, зрозумівши, що його викрито, у всьому зізнався. Пояснив, що телефон устиг віддати до ломбарду під заставу, бо так і не влаштувався на постійну роботу, а грошей потребував.

- Ця історія підтверджує, що на гачок шахраїв потрапляють люди різного віку та статі, - коментує начальник Богунського РВ УМВС України в Житомирській області Олег Марківський. – Довірливими виявляються не тільки, як прийнято вважати,  пенсіонери та діти, а й дорослі, цілком свідомі, люди. А тому слід керуватися здоровим глуздом у всіх справах, а не відмахуватися від застережень, мовляв: «Мене це не стосується». Батькам варто щоразу нагадувати про обережність власним дітям. Крім того, не варто самостійно намагатися викрити зловмисника. Якщо ви стали жертвою правопорушення – негайно зверніться до міліції.

Наразі за фактом шахрайства розпочато досудове провадження за ч.1 ст. 190 Кримінального кодексу України, відповідно до якої за заволодіння чужим майном шляхом обману чи зловживанням довірою передбачено покарання як у вигляді штрафу до 850 гривень, так і обмеження волі на строк до 3 років.