На Житомирщині відбулася зустріч «Шлях гідності: захист прав людини в умовах військового стану». Її основною метою було ознайомлення присутніх зі щорічною доповіддю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Також йшлося про спільний пошук механізмів подолання викликів щодо порушень прав людини й громадянина на Житомирщині та перспективи їх дотримання.
Зокрема, особливості мобілізації в Україні та в нашій області під час виступу окреслив начальник Житомирського ТЦК та СП Сергій Мартищенко.
Про це повідомила пресслужба обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Начальник Житомирського обласного ТЦК та СП: "Можливо, треба і економіку перевести на військові рейки?"
«Наша перемога залежить від кожного з нас. У державі приймають постанови, в яких чітко все прописано. Залишилося тільки кожному на своєму рівні виконати постанову №560 (Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період), керівнику підприємства, голові тієї чи іншої територіальної громади. Не достатньо просто підписати папірець і думати, що він буде працювати сам. Потрібно, щоб постанова дійшла до виконавця і була якісно виконана. Війна триває. Ми можемо надавати дрони, машини, але хто на них буде їздити? З 2014 року кадрових військовослужбовців – від солдата до офіцера, принаймні на рівні батальйону і бригади, залишилося дуже мало. І мені прикро інколи чути: а хто ж буде працювати? У мене точка зору така: хай краще завод буде законсервований, але він буде українським. Відвоюємо і наші заводи працюватимуть далі. Можливо, треба і економіку перевести на військові рейки? І працівник не п’ять днів на тиждень з восьмої до шістнадцятої, а цілодобово у дві зміни. Є три слюсарі, ось вони і працюють. Військовий ж не сидить в окопі з восьмої до шістнадцятої. Треба задуматися над цим питанням», – сказав Сергій Мартищенко.
В Житомирській ОВА зазначають, що зустріч стала важливим кроком на шляху до захисту прав людини в умовах воєнного стану, сприяючи конструктивному діалогу й пошуку ефективних рішень для забезпечення прав і свобод громадян.