25 січня голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Рижук провів обласну нараду „Про підсумки роботи промисловості області за 2010 рік та перспективи інвестиційно - інноваційного розвитку промисловості на 2011 рік”, в якій взяли участь заступник голови облдержадміністрації Віктор Куницький, голова обласної ради Йосип Запаловський. На нараду запрошено представників центральних органів виконавчої влади, голів райдержадміністрацій, міських голів, голів районних рад, керівників обласних установ та організацій, промислових підприємств, представників регіональних ЗМІ.
Учасники наради відвідали ТзОВ «Обербетон Україна», познайомилися з підприємством, поспілкувалися з його керівництвом, оглянули виробничі потужності.
Довідково:
Компанія «Обербетон Україна» була заснована в 2007 році з ціллю запровадження в Україні сучасних методів будівництва з використанням збірного залізобетону. Ініціатором проекту виступила компанія «Альтіс», один з лідерів українського будівельного ринку.
В 2008 році було розпочато будівництво нового заводу в Житомирі.
Загальні інвестиції у будівництво житомирського заводу «Обербетон Україна» склали біля 50 млн. доларів США. Завод оснащений сучасним обладнанням, виготовленим на замовлення компанії «Обербетон Україна» провідними виробниками Німеччини, Австрії та Італії.
Протягом 2009 року на заводі були запущені перші виробничі лінії по виробництву залізобетонних колон, попередньо напружених залізобетонних балок, мостових балок, фундаментних стаканів, дорожніх відбійників та сходових маршів. ТОВ «Обербетон Україна» отримав ексклюзивну ліцензію на виробництво, використання та реалізацію елементів дорожньої інфраструктури торгівельної марки DELTA BLOC. Це дає можливість забезпечити українські дороги безпечними і надійними відбійниками.
Також в 2009 році на заводі розпочато виробництво попередньо напружених круглопустотних плит перекриття методом екструзії (безопалубкового формування). Плити виготовляються на 5 формувальних стендах довжиною 150 м кожний та розрізаються до отримання потрібної довжини, висотою 220, 320 та 400 мм. Сучасне обладнання і технології виробництва дозволяють виготовляти плити з ідеально гладкою поверхнею і довжиною до 18 метрів.
В 2010 році підприємство активно залучалось до проектів пов’язаних з проведенням в Україні чемпіонату з футболу «Євро-2012».
На даний момент на заводі працює більш ніж 120 працівників, об’єм виробництва в 2010 році склав біля 15 тисяч куб. м залізобетонних виробів.
Генеральний директор: Гуцал Андрій Олександрович;
Директор заводу : Щербак Юрій Олександрович;
Начальник виробництва: Ресенчук Валерій Миколайович.
Нараду було продовжено у приміщенні облдержадмінстрації.
Звертаючись до учасників заходу зі вступним словом голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук зауважив:
«Незважаючи на всі труднощі і проблеми, які наші попередники не вирішували роками, нам вдалося вже у І півріччі змінити ситуацію в економіці області. Промисловістю забезпечено приріст виробництва продукції на 8,2% до попереднього року та виконано показники і завдання, визначені Програмою економічного і соціального розвитку області на 2010 рік, усі галузі забезпечили приріст промислового виробництва.
За індексом промислової продукції Житомирщина стало утримувала 10-11 позицію, а за підсумками року посіла 13 місце серед регіонів України (індекс по Україні 111,0% ).
Радує і те, що у 2010 році покращились показники ефективності виробництва. Загальний фінансовий результат у промисловості склав 68,2 млн. грн. прибутків, що у 2,5 раза більше аналогічного показника 2009р. і є найвищим серед галузей економічної діяльності області».
З доповіддю про підсумки роботи промисловості області за 2010 рік та перспективи інвестиційно-інноваційного розвитку промисловості на 2011 рік виступив начальник головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Василь Сухораба.
Довідково:
У 2010 році до основного кола виробників промислової продукції області входило 492 великих, середніх та вагомих за обсягами малих підприємств, з них переробної промисловості – 399, добувної – 52.
Індекс промислової продукції за січень-грудень 2010 р. склав 108,2% порівняно з попереднім роком, у добувній галузі – 105,2%, у переробній промисловості – 109,1%.
За 2010 рік усі галузі переробної промисловості працювали з приростом виробництва продукції порівняно з попереднім роком, а найбільше зростання відмічено у виробництві іншої неметалевої мінеральної продукції +24,1%, целюлозно-паперовому +22%, у металургійному виробництві та виробництві готових металевих виробів +18%, у машинобудуванні +14,5%, у легкій промисловості +11,5%.
По темпах приросту промислового виробництва область знаходиться на 13 місці серед регіонів України.
За 2010 рік промисловими підприємствами області реалізовано продукції споживачам та надано послуг на 10,8 мільярдів гривень, що на 1,9 млрд. грн. більше ніж за попередній рік. Обсяги реалізованої промислової продукції на одну особу за цей же період становлять 8,4 тис. грн.
Загальний фінансовий результат за січень-листопад 2010 року у промисловості склав 68,2 млн. грн. прибутків, що у 2,5 рази більше аналогічного показника 2009 р. і є найвищим серед галузей економічної діяльності області.
Середньомісячна заробітна плата штатного працівника у січні–листопаді 2010 р. становила 1860 грн., що на 16% більше середньобласного показника.
На сьогодні у промисловості чисельність штатних працівників становить 65,5 тис. осіб.
Заборгованість із виплати заробітної плати у промисловості на економічно-активних промислових підприємствах скоротилися до початку року майже на 62% або 9,8 млн. грн.
Прямі іноземні інвестиції у промисловість за станом на 01 жовтня 2010 року становили 215,6 млн. дол. США або 84,5% до загальнообласного показника (по області 255,2 млн. дол. США).
За 9 місяців 2010 року інвестиції в основний капітал у промисловості зросли в 1,6 рази і становлять 1,3 мільярди гривень або 70% до загальнообласного обсягу (1990,0 млн. грн.).
У 2010 році у промисловості створено 2579 нових робочих місць, у тому числі на підприємствах переробної галузі – 2240, у добувній промисловості – 162, на підприємствах транспорту та зв’язку – 137, у виробництві та розподіленні електроенергії, газу та води – 40.
Інноваційною діяльністю у минулому році у промисловості області займалися 37 підприємств або 11 відсотків, якими впроваджено 18 нових технологічних процесів, з них 9 маловідходних та ресурсозберігаючих, освоєно 16 нових інноваційних видів продукції, з них 5 машин та устаткування».
Голова обласної державної адміністрації Сергій Рижук та голова обласної ради Йосип Запаловський нагородили кращих працівників промислових підприємств Почесними грамотами обласної державної адміністрації і обласної ради.
У заключному слові голова облдержадміністрації Сергій Рижук сказав:
«Упродовж минулого року намітились позитивні тенденції в залученні інвестицій і ми рішуче налаштовані вивести область на новий якісний рівень економічного розвитку.
Промисловий комплекс області потребує величезних коштів, мобілізації сил кожного з нас для реалізації інвестиційно-інноваційних заходів, направлених на оновлення виробничих фондів, впровадження енергозберігаючих заходів, особливо по заміні природного газу на альтернативні джерела енергії, або суттєве зменшення його споживання, освоєння виробництва продукції, здатної потіснити з полиць наших магазинів імпортні товари. І тільки спільними, злагодженими і високопрофесійними діями ми зможемо вирішити поставлені завдання, забезпечити покращення життя людей, внести свій вклад у зміцнення нашої держави».
Управління з питань внутрішньої політикита зв’язків з громадськістю облдержадміністрації