На Житомирщині підвищення кваліфікації у зрілому віці буде за державний кошт

Спрямовуючи свою діяльність на реалізацію соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, обласна влада приділяє належну увагу забезпеченню якісних умов життя населення незалежно від місця проживання. Так, за повідомленням обласного центру зайнятості населення, все активніше жителі Житомирщини користуються цьогорічними законодавчими нововведеннями, зокрема можливістю для людей старшого віку безоплатно освоїти нову професію або підвищити кваліфікацію на підставі ваучера, який видають центри зайнятості в усіх куточках області. Якщо у травні цього року у Житомирі його отримав перший претендент на навчання, у червні - 16, то вже у липні й серпні було видано відповідно 120 і 122 ваучери. Загалом в області власниками цього документа державного зразка, що надає право зекономити на професійному вдосконаленні суму до одинадцяти з половиною тисячі гривень, є вже 259 мешканців області. Всього ж, як передбачає обласна програма зайнятості, до кінця року кількість бажаючих навчатись державним коштом серед тих, хто перейшов 45-річний рубіж й пропрацював не менше 15 років, збільшиться ще майже вдвічі. Аби задовольнити прагнення усіх охочих підвищити власну конкурентоспроможність на ринку праці таким чином, Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття виділив області цьогоріч понад 5,3 мільйона гривень. Ці кошти будуть спрямовуватись навчальним закладам, яких на власний розсуд серед запропонованого переліку оберуть володарі ваучерів. Про це повідомляє відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ обласного центру зайнятості.

Найбільше бажаючих набути нові знання у зрілому віці - у Коростенському, Бердичівському, Житомирському, Овруцькому, Володарсько-Волинському і Баранівському районах.

Серед 35 професій і спеціальностей, для опанування якими відповідно до постанови Кабінету Міністрів може бути виданий ваучер, наші земляки вподобали поки лише половину. Найпопулярнішими нині є напрями навчання, орієнтовані на сільське господарство: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (91 отриманий ваучер) та робітник фермерського господарства (88 ваучерів). Що характерно, серед претендентів на навчання за цими професіями більшість – нині працюючі люди, які мають на меті, збагатившись комплексом сучасних знань та навичками водіння й ремонту автомобілів і сільгосптехніки, застрахуватись від безробіття, або ж у перспективі самостійно забезпечити собі тривалу зайнятість і заробіток.

20 власників ваучера підвищуватимуть свою кваліфікацію за спеціальністю «Землевпорядкування», 16 - за напрямом «Розробка програмного забезпечення», також удосконалюватимуться восьмеро електрогазозварників, семеро слюсарів з ремонту сільгоспмашин та устаткування, шестеро водіїв навантажувача, по троє – будівельних столярів, спеціалістів з обслуговування програмних систем і комплексів та ін.

Лише 13 із 259 людей старшого віку для підвищення власної конкурентоспроможності на ринку праці опановуватимуть вищу освіту за спеціальностями «Програмне забезпечення систем», «Промислове і цивільне будівництво», «Автомобілі та автомобільне господарство».

Перспективу навчатися, аби уникнути ризику втрати роботи у майбутньому, обрали для себе 156 зайнятих людей і 103 безробітних. Причому 187 жителів області отримали ваучери для перепідготовки, 58 – для підвищення кваліфікації, а 14 – здобуватимуть освіту на базі наявного освітньо-кваліфікаційного рівня.

Різні причини спонукають людей до навчання у немолодому віці: необхідність підвищити свою кваліфікацію для зайняття вищої посади, потреба документально підтвердити багаторічний практичний досвід, розширити свої знання й стати затребуваним, а дехто зважується на навчання лише тому, що держава дає таку можливість – безкоштовно здобути професію.