За позовом ВАТ ЕК ”Житомиробленрго” господарський суд Житомирської області прийняв рішення про стягнення боргу у сумі 3 429 619, 86 грн. з Комунального підприємства Житомирської міської ради “Житомирводоканал”, що автоматично передбачає накладання арешту на розрахункові рахунки підприємства.
Такий розвиток подій може призвести до непередбачуваних наслідків для міста. Оскільки припинення фінансових потоків для підприємства означає фактично припинення його діяльності. Ступінь загрози для безпеки населенню міста від таких дій перебільшити важко.
Керівництвом житомирського водоканалу прийняті кроки по відстрочці судового рішення. Але Відкрите Акціонерне Товариство ЕК ”Житомиробленерго” оскаржило заяву в апеляційному суді, засідання якого призначено на 31 січня 2011 року.
Виникнення боргу комунального підприємства перед обленерго пов'язано з невідповідністю тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення до реальних затрат, які на сьогодні відшкодовують їх відповідно на 50,6 та 76,4 відсотка. Останнє коригування тарифів КП”Житомирводоканал” здійснювало у березні 2009 року, в той час, коли акцінерне товариство “Житомиробленерго” підвищененя тарифів на свої послуги здійснює щомісяця.
Пропозицію комунального підприємства енергетикам на ту долю послуг, яка надається водоканалом населенню, відпускати електроенергію за цінами, визначенимии для населення, ВАТ ЕК ”Житомиробленерго” не розглядала. А це могло б поліпшити ситуацію, адже оплата електроенергії у витратній частині на виробництво і постачання води сягає 50 відсотків.
Тож у стосунках сторін, що надають місту послуги, які забезпечують його життєдіяльність, в першу чергу має переважати господарський підхід, а не бізнесові інтереси. А ще інтереси житомирян.