Реформування медичної галузі Житомирщини буде і надалі реалізовуватись

Другим питанням у порядку денному шістнадцятої сесії Житомирської обласної ради шостого скликання стало обговорення ходу реформування галузі охорони здоров’я в області.

Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Перед присутніми виступив заступник Міністра охорони здоров’я, депутат обласної ради Олександр Толстанов. Він звернув увагу на те, що в рамках реалізації проголошених соціальних ініціатив Президент України Віктор Янукович визначає три головних критерії надання медичної допомоги у нашій державі, якими є доступність, якість і своєчасність. Саме в контексті орієнтації на ці пріоритети впроваджується реформа медичних послуг , що є частиною Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки.

Олександр Толстанов наголосив на тому, що ефективне реформування системи охорони здоров’я в Україні передбачає чіткий та покроковий алгоритм, основними заходами якого мають стати створення, по-перше, системи первинної медичної допомоги (її суть полягає в тому, що в ідеалі один лікар обслуговуватиме 1200 – 1500 осіб) і, по-друге, єдиної системи екстреної допомоги. Наразі, за словами заступника Міністра охорони здоров’я, влада та працівники медицини мають докласти усіх зусиль, аби запровадити в Україні інститут сімейного лікаря, який з 2020 року повинен розпочати повноцінне функціонування на практиці.

Відповідаючи на запитання депутатів обласної ради про те, якими є проміжні досягнення реформування галузі охорони здоров’я у чотирьох пілотних містах (це Київ, Вінниця, Донецьк, Дніпропетровськ), Олександр Толстанов привів такі статистичні дані:

- з початку поточного року тут збільшилася кількість амбулаторій сімейного лікаря на 45%;

- вдалося знизити показники дитячої смертності;

- зменшилася кількість онкохворих та спостерігається зниження рівня захворюваності на туберкульоз серед населення цих регіонів на 15%.

Аналізуючи вигоди, які зможе отримати Житомирщина від реформи, заступник міністра пообіцяв, що в область буде направлено 40 нових автомобілів швидкої допомоги, а заробітна плата медичних лікарів зросте на 40%.

Перед присутніми виступив директор департаменту охорони здоров’я Житомирської обласної державної адміністрації Олександр Торбас з доповіддю на тему «Стан виконання національного плану дій на 2013 рік щодо Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки». Він повідомив, що одним із напрямків реформування медицини стало відкриття в Житомирі обласного перинатального центру, який є вже шостим у нашій державі. Не менш важливим кроком є створення центру екстреної медичної допомоги, що дозволяє лікарям оперативно і своєчасно виїжджати за викликом та об’єднувати свої зусилля у наданні необхідної медичної допомоги. Окрім цього, як зазначив Олександр Торбас, завдяки коштам, виділеним із обласного бюджету, автомобілі швидкої допомоги в місті Житомирі оснащені GPS-навігаторами, а цей крок вже сьогодні дозволяє спостерігати економію у використанні паливно-мастильних матеріалів.

Директор департаменту охорони здоров’я також відзначив позитивні зрушення у проведенні реорганізації міських (селищних) лікарень та дільничних лікарень в амбулаторії сімейного лікаря.

Голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Рижук відзначив прогрес у реформуванні системи охорони здоров’я на Житомирщині і відзначив, що його вдається досягти завдяки зусиллям органів влади для того, аби медицина могла функціонувати повноцінно. Так, зокрема, очільник області звернув увагу на те, що центри матері та дитини, які функціонують в нашому регіоні, сприяють формуванню здорової нації. Головне завдання для чиновників та лікарів на місцях у процесі реалізації цієї реформи, на думку Сергія Миколайовича, полягає в тому, аби зрозуміти її цілі та завдання і почати робити конкретні кроки.

Зі свого боку голова Житомирської обласної ради Йосип Запаловський зазначив, що реформа медицини для Житомирщини є надзвичайно актуальною і необхідною, оскільки саме тут проживає багато людей, які постраждали від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Він констатував, що система охорони здоров’я в нашій області має низку проблем, але влада має докласти всіх зусиль, щоб створити чітку стратегію та дієву тактику для її вдосконалення.

В обговоренні питання щодо реформи медичної галузі взяли участь і головні лікарі обласної та районних лікарень. Всі вони одностайно підтримали потребу її подальшої реалізації, адже вигоди від цього матимуть в першу чергу пересічні громадяни.