Насосне обладнання на станції — нове, сучасне, виробництва Німеччини. Завдяки реконструкції каналізаційно-насосної станції в Житомирі вдалося досягти суттєвої економії електроенергії. Тут замінили все технологічне обладнання: насоси, трансформатори, частотні прилади, систему автоматизованого управління, засувки та труби.
«На станції проведено повну реконструкцію грабельного відділення з перезаливкою бетону. Встановлено нові сучасні решітки з нержавіючої сталі для збору сміття, замінено насосне обладнання та трубопроводи», — говорить Роман Ілик.
За результатами реконструкції, економія електроенергії становить близько 30% порівняно з 2021 роком.
Станція перекачує до 50 тисяч кубічних метрів води на добу та подає її на очисні споруди. Реконструкцію Головної каналізаційної станції здійснили в межах проєкту «Розвиток міської інфраструктури-2» за кошти кредиту Світового банку та уряду Словенії.
Загалом, на об’єктах водоканалу планують встановити 12 сонячних електростанцій. П’ять із них запустять уже найближчими днями, три вже працюють, а чотири — у процесі монтажу.
В межах сьогоднішнього престуру 15 журналістів всеукраїнських медіа ознайомилися з тим, як Житомир вирішує нагальні проблеми в умовах війни. Спікери — Сергій Кондратюк, заступник міського голови; Дмитро Рогожин, директор КП «Житомиртеплокомуненерго» та Борис Пахолюк, директор «Агенції розвитку міста».
Говорили про виклики, з якими зіткнулася громада, зокрема забезпечення стабільної роботи критичної та соціальної інфраструктури, а також реалізацію стратегічних проєктів для розвитку міста. Завдяки злагодженій роботі Житомиру вдалося знайти рішення для пом’якшення цих труднощів, що дозволяє громаді залишатися сильною і функціональною.Інформує zhitomir-online.