Про це на брифінгу в Києві заявив генерал-майор Бундесверу Крістіан Фройдінг, головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН.
«Я не впевнений, чи США вирішать (скоротити допомогу Україні – ред.). Водночас цього не можна виключати. Наш міністр у Берліні веде перемовини (відбулися 25 листопада – ред.) зі своїми колегами з Франції, Великої Британії, Італії, Польщі, а Рустем Умєров бере участь по відеозв’язку. Шість міністрів будують плани щодо посилення на випадок, якщо підтримка США зменшиться», - заявив Фройдінг.
За його словами, це постійний процес обговорення: «Я вважаю, що ми повинні більше зосередитися не лише на заповненні прогалин, а й на тому, що ми можемо зробити, аби допомогти українцям виступати з позиції сили протягом наступних місяців – попри те, що може статися, якщо підтримка США зменшиться. Ми повинні зрозуміти, що можемо зробити для зміцнення Збройних сил України незалежно від того, що відбуватиметься в США».
На зауваження про те, що американська безпекова допомога приблизно дорівнює загальноєвропейській, Фройдінг сказав: «Є 27 членів Євросоюзу і 31 член НАТО, окрім США. Я думаю, ми маємо певну економічну силу, можемо розвинути певну політичну силу та можемо активізувати наші зусилля».
Читайте також: Демократії важко перевести економіку на воєнні рейки - німецький генералКоментуючи перспективи зустрічі у форматі «Рамштайн», генерал Бундесверу висловив сподівання, що вона відбудеться у грудні до Різдва за участі адміністрації Байдена.
«Я знаю, що тривають дискусії, на якому рівні можна було б провести цю зустріч – на рівні лідерів чи на рівні міністрів оборони. Наша позиція полягає в тому, що ця зустріч має відбутися в режимі особистої присутності учасників на базі «Рамштайн» незалежно від рівня», - пояснив Фройдінг.
Німеччина переконана, додав він, що зустріч перед зміною адміністрації у Вашингтоні «була б дуже корисною та надіслала б чіткий сигнал партнерам про те, що ми продовжуватимемо нашу підтримку незалежно від того, що відбувається в США».
Щодо майбутніх виборів у ФРН, генерал заявив, що країна залишиться на боці України незалежно від будь-яких змін в уряді. «Ви дійсно можете покластися на німецьку політику. Народ Німеччини підтримуватиме вас незалежно від виборів. Німеччина продовжить надавати військову підтримку, а також енергетичну та гуманітарну допомогу без перерви на різдвяні свята», - запевнив він.
Читайте також: Німеччина планує навчати українських військових на рівні штабів батальйонів і бригадФройдінг підкреслив, що Україна бореться проти російської агресії понад 1000 днів, але «цілком зрозуміло, що ця війна триває вже понад 10 років, і важливо пояснити це громадськості, особливо в Західній Європі».
Як повідомляв Укрінформ, Володимир Зеленський заявив, що після заяв Путіна про оновлення ядерної стратегії час і Німеччині підтримати рішення партнерів про далекобійність. Президент зазначив, що стратегія України сьогодні - це бути сильними, бо Путін не бажає не миру, а війни.
Інформує ukrinform.ua