Житомирщина повсякчас славиться досягненнями своїх спортсменів.
Голова облдержадміністрації Сергій Рижук постійно зустрічається з призерами змагань різних рівнів та дякує їм за те, що своєю енергією та силою допомагають відчути подих життя, а також стають гідним прикладом для підростаючого покоління. Сергій Миколайович як керманич обласного відділення НОК України, на виконання соціальних ініціатив Президента України щодо залучення дітей до занять фізичною культурою і спортом, популяризує здоровий способів життя в області, пише газета Поліський регіон.
Аби досягти результату, одного бажання замало, до нього потрібно йти поступово, удосконалюючи себе, свої навички та вміння. Ще у шкільні роки заняття спортом для коростенця Олександра Романенка стало чи не головною метою у житті. Свою спортивну кар’єру Сашко розпочав з бігу.
«У людини така специфіка: вона постійно перебуває у пошуках «самого себе». У школі та університеті я бігав, займав перші місця, але коли потрібно було їхати в Україну, все змінювалося, адже там спортсмени набагато сильніші за мене. На третьому курсі Вінницького державного педагогічного університету ім. Коцюбинського я перейшов на ходу», – розповідає «Поліському регіону» спортсмен.
Навчання на останньому, п’ятому курсі стає для Олександра доленосним. Він виконує всі нормативи та, отримуючи звання «Майстер спорту», потрапляє до Європи.
«Якби не ці змагання, максимум, куди б зміг злітати, так це на відпочинок до Туреччини», – сміється Сашко.
У 2009 році Олександр Романенко потрапив до збірної України, працює у Міністерстві України у справах сім’ї, молоді та спорту.
Щотижня, за власними підрахунками, 32-річний коростенець проходить 200 км. На відміну від бігових видів, у ході повинен бути постійний контакт ноги із землею. В олімпійській програмі змагання у чоловіків проводяться поза стадіоном на дистанції 20 км і 50 км, у жінок – на 20 км.
«За неправильну техніку можуть зняти з дистанції: кожні 100 метрів стоїть суддя, який слідкує за тим, як ти йдеш. А знімають за що? За те, що йде неправильна постава ноги, – розповідає Олександр. – Наприклад, при бігу у спортсмена має бути така фаза, як дві ноги у повітрі, а при ході – одна кінцівка обов’язково повинна лишатися на опорі. Друге – це коли ти ставиш на ногу п’ятку, коліно залишається випрямлене, якщо воно у тебе зігнуте – порушення».
Дискваліфікувати можуть і до, і після змагань. На сьогоднішній день жорстко слідкують за здоров’ям спортсменів.
«Якщо виявляють завищений гемоглобін, дискваліфікації не уникнути, – наголошує Сашко. – Виявивши допінг – дискваліфікують. Раніше це було на два роки, зараз на чотири. Після цього ти не маєш права виступати будь-де на змаганнях».
Все, що залишається таким «ризикованим» спортсменам, так це тренуватися далі.
«Є ще паспорт крові, – продовжує коростенець. – На чемпіонатах України у першого, другого і третього призерів обов’язково перевіряють кров. Якщо це світові змагання, то, крім перших трьох, на перевірку беруть ще двох вибірково, за жеребкуванням».
Аби повернутися у великий спорт знову, потрібно зробити чотири проби за власні кошти. Тільки один такий аналіз коштує 340 доларів.
20 жовтня Олександр Романенко їде на змагання до Івано-Франківська, взимку перебуватиме в Алушті на зборах та чекатиме відбору на Кубок світу до Пекіна. Отже, побажаємо Олександру гарного здоров’я та успіхів у відборі!