В Інституті демографії оцінили, скільки біженців повернеться додому після війни

Про це в інтерв'ю РБК-Україна сказав науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Олексій Позняк.

Про це повідомляють Контракти.UA. "Можна говорити, що близько половини може повернутися, а близько половини - не повернеться", - сказав він. За його словами, повернення залежить ще від того, за яким сценарієм вона завершиться. "Якщо це буде просто заморозка без серйозних гарантій непродовження, - це одне.

Якщо дійсно будуть серйозні гарантії, якщо буде повернення принаймні частини території, яку окупувала Росія, це буде інша ситуація", - додав він. Як зазначив Позняк, якщо будуть обіцяні інвестиції, то повернеться більше людей.

При цьому він додав, що на жаль, зараз дуже багато невизначеності з усіма величинами, які пов'язані з вимушеною зовнішньою міграцією наших громадян. "Про що нам говорить світовий досвід? Основна маса тих, хто повертався, поверталася саме в перші роки після завершення війни. Про це свідчить досвід воєн у колишній Югославії. Водночас частина людей із цих країн осіла в інших державах і там проживає досі", - додав експерт.

Міграція з України Нагадаємо, за даними ООН, кількість українських мігрантів протягом ІІІ кварталу зросла майже на 200 тис., зростання тривало й на початку IV кварталу - до майже 6,8 млн осіб станом на середину жовтня 2024 року. Як зазначають у НБУ, війна, що триває, і значний дефіцит електроенергії зумовлюватимуть продовження зовнішньої міграції.

 НБУ очікує, що Україну цьогоріч залишать 500 тисяч осіб. У МВФ заявили, що з наближенням третьої річниці російського вторгнення гуманітарні наслідки залишаються приголомшливими: дані свідчать про те, що 6,75 млн біженців уже перебувають за межами України, поряд із нещодавніми ознаками зростання зовнішньої міграції.
Інформує  kontrakty.ua