Дружину колишнього нардепа Шепелева засудили до семи років тюрми

Шевченківський районний суд Києва визнав Галину Шепелеву винною у пособництві у заволодінні 11-поверхового будинку у центрі Києва шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб.

За версією слідства, 2009 року після націоналізації "Родовід Банку" народний депутат від "Блоку Юлія Тимошенко" Олександр Шепелев став неформальним "смотрящим" за банком і організував передачу йому в оренду будинок в Рильському провулку, 4. Власницею новозбудованого об'єкта була дружина Шепелева. Про це пише "Судовий репортер" із посиланням на вирок від 18 грудня.

З вересня 2009 по березень 2010 року "Родовід Банк" перерахував Галині Шепелевій 18,5 мільйонів гривень за оренду. Фактично банк не використовував ці приміщення. У 2010–2011 роках у будинку облаштував свій офіс депутат від "Партії регіонів" Юрій Іванющенко.

Йдеться про багатоповерхову будівлю в історичному центрі Києва площею 6124 кв.м. Будинок неодноразово арештовували у різних кримінальних провадженнях. У 2017 році його переоформили на офшорну компанію, а Галина Шепелева заявляла про рейдерське захоплення її майна. За оцінкою 2024 року, вартість будівлі становила 47 мільйонів гривень.

У суді Галина Шепелева не визнала своєї провини. Вона пояснила, що у 2009 році перебувала у Криму, а чоловік займався депутатською діяльністю в Києві. Вона підтвердила факт здачі будинку в оренду, але стверджувала, що не брала участі у процедурі та довіряла помічниці чоловіка, яка готувала документи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Є докази, що він агент ФСБ" - Луценко про екс-надепа

Адвокати надали довідку з поліграфа, яка свідчила, що Шепелева з великою ймовірністю не причетна до злочину. Проте суд не врахував цей доказ, оскільки тестування не призначалося судом, а експерт не був попереджений про кримінальну відповідальність за можливий неправдивий висновок.

Суд визнав вину Шепелевої доведеною. Її засудили до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Під варту її поки не взяли. У 2020 році інший суд ухвалив стягнути з Шепелевої 18,5 млн грн на користь "Родовід Банку". Це рішення набуло чинності.

Олександр Шепелев перебуває у міжнародному розшуку за низку злочинів, серед яких заволодіння коштами "Родовід Банку" та замах на вбивство банкіра Сергія Дядечка. У 2013 році його затримали в Угорщині та екстрадували в Україну. У 2014 році Шепелеву вдалося втекти з-під варти, підкупивши охорону.

2018-го його знову затримали в Київській області. У 2020 році Деснянський суд Києва засудив його до 7 років ув'язнення за втечу з-під варти. 2022 року Оболонський райсуд призначив йому 15 років ув'язнення за організацію вбивства банкіра у 2003 році.

У різних судах Києва тривають розгляди інших справ Шепелева, включаючи розтрату коштів "Родовід Банку", замахи на вбивства та замовлення вбивства полковника Романа Єрохіна 2006 року.

Колишнього народного депутата Олександра Шепелєва звинувачують у державній зраді, замовних вбивствах, розтраті і привласненні майна, легалізації доходів, викраденні автотранспорту, втечі з місць позбавлення волі.

У ніч на 6 липня 2014 року він разом із конвоїром утік із лікарні швидкої допомоги, де перебував на лікуванні після екстрадиції та утримувався під вартою. Справу проти екс-нардепа порушили 2012 року.

Улітку 2014-го українські правоохоронні органи оголосили Шепелєва в міжнародний розшук. Восени того ж року Печерський райсуд Києва виписав ордер на арешт екс-нардепа. 2015-го Україна звернулася до Генпрокуратури РФ із запитом про видачу Шепелєва. Російська Федерація офіційно відмовила.

Інформує gazeta.ua