Вінницькі військові артисти заспівали бердичівлянам пісні про Афган

Святковим концертом у Палаці культури продовжились міські заходи, присвячені 22-й річниці виведення Радянських військ з Афганістану. Ця дата пам’ятна не лише для тих, хто безпосередньо брав участь у боях, зазначили на концерті, а й для всіх громадян-мешканців колишнього радянського простору.

Михайло Писарський, голова Бердичівської спілки ветеранів Афганістану: “Война в Афганистане, военные конфликты в разных уголках планеты, в которых нам, подчиненным военной присяге, пришлось принимать участие, обожгли не только наши лица, но и наши сердца и души. Мы были и останемся в памяти людей, как народные солдаты, которые до конца выполнили свой долг перед Родиной».

Виконання такого обов’язку для понад 15-ти тисяч солдатів і офіцерів вартувало життя, більше 35-ти тисяч наших співвітчизників було поранено. 28 бердичівлян полягли на чужій землі. Усіх їх присутні згадали поіменно і схилили голови у хвилині мовчання.

Інших борців, котрі вистояли і повернулися з афганського пекла, нагородили медалями Української спілки ветеранів Афганістану.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Від усіх бердичівлян я низько вклоняюся вам, вашим близьким і рідним за ваш подвиг. Я хотів би, щоб ви завжди знали, що у Бердичеві вміють шанувати героїв. А ви для нас завжди будете героями, взірцем мужності, надійності, якої нам сьогодні часто бракує. Взірцем тих людей, на яких можна покластися”.

Так, на них можна покластися і сьогодні, запевнили афганці. Адже і в мирний час життя приготувало їм нові завдання, одне з яких — робота з підростаючим поколінням.

Валерій В’юшков, учасник бойових дій в Афганістані: “Половина из вас, здесь присутствующих, родилась в то прекрасное время — Советский Союз — которое мы вспоминаем с теплом и счастьем. Но наша молодежь рождена под мирным небом Украины и многие вообще не понимают, что такое война. Это и наша вина, потому что мы, афганцы, не успеваем поднять военно-патриотический уровень и сознание наших детей».

Усім прийдешнім поколінням потрібно пам’ятати цю війну, наголошували афганці, пам’ятати ветеранів, виявляти розуміння до тих, хто пройшов через її криваві жорна, і для кого вона у спогадах, снах, і думках триває й досі.

Розвіяв сумний настрій глядачів, подарувавши незабутні хвилини душевної, емоційної та естетичної насолоди, виступ Центру військово-музичного мистецтва Повітряних Сил Збройних Сил України з міста Вінниці. Цей колектив налічує майже сотню співаки, танцюристів, музикантів, котрі поєднують несення військової служби із мистецтвом.

Центр існує 6 років, складається з оркестру та ансамблю пісні і танцю. За час свого існування дав більше 600 концертів у гарнізонах Повітряних Сил, на теренах України, гастролював у Росії, Німеччині, Бельгії, Лівії. Вагоме місце у різножанровому репертуарі колективу посідають твори військової тематики, серед яких — пісні про Афган.

Михайло Вербовенко, заст. нач. з виховної роботи Центру військово-музичного мистецтва Повітряних Сил ЗСУ (м. Вінниця): “Тематика, з якою ми приїхали сьогодні до вас, болюча. У нас є люди такого віку, які не брали участь в афганській війні, але пропустили її через себе. Є такі, в яких загинули рідні. Тому тема Афганістану для нас близька і дуже болісна”.

Новини компаній
11:00, 23 грудня