Ми не повинні дати злочинцям можливості скористатися лазівкою в законодавстві й уникнути покарання

На цьому наголосив ветеран військової служби, полковник у відставці, кандидат філософських наук, доцент Микола Гомолач, коментуючи законопроект депутата Анжеліки Лабунської, у якому  зазначається, що людина, яка 365 днів прохворіла у стаціонарі, перебуваючи в ув'язненні, може подати до суду, і суд повинен прийняти рішення про її лікування за кордоном.

Партія регіонів і Віктор Янукович зробили для європейської інтеграції більше, ніж обидва уряди Тимошенко і президент Ющенко разом узяті. Ми прийняли необхідні закони, провели реформи - забезпечили виконання всіх вимог ЄС, окрім питання Тимошенко. Щодо Тимошенко, то сьогодні вже цілком зрозуміло, що до цього питання потрібно підходити дуже виважено.   В США та Швейцарії розпочато юридичні процедури, в результаті яких може бути  повернено понад півмільярда доларів США із рахунків у зарубіжних банках, які, ймовірно, контролюються колишніми прем'єр-міністрами Юлією Тимошенко і Павлом Лазаренком, і були виведені з країни внаслідок їх спільної діяльності. Якщо  це вдасться зробити, бюджет поповниться на суму 4,1 млрд гривень. Якщо ж ми  зараз випустимо Тимошенко під будь-яким приводом, це буде означати, що цих грошей бюджет ніколи не побачить. Я думаю, представники ЄС теж це добре розуміють.

До того ж існує і ще один аспект справи Тимошенко, який сьогодні непокоїть багатьох українців. Чи не приведе прийняття законопроекту, ініційованого народним депутатом Лабунською, до того, що право на лікування за кордоном здобудуть тисячі українських ув’язнених, які вчинили важкі злочини і мають хронічні захворювання. Я тут абсолютно згоден з головою фракції ПР у Верховній Раді Олександром Єфремовим: якщо ми говоримо про лікування певних категорій ув'язнених за кордоном, то, значить, ми повинні виробити закон, який дозволяв би вирішити цю проблему, при цьому обмежуючи можливості злочинців, які скоїли тяжкі злочини в нашій державі, скористатися цією лазівкою й уникнути покарання.