Троє підлітків з Житомира заради слави в мережі вигадують і реалізують трюки, небезпечні для здоров'я, а подекуди і життя.
Відео з ними в інтернеті стрімко набирає популярності. Щоправда, перехожих, які мимоволі стають свідками запису роликів, це жахає, йдеться в сюжеті ТСН.
Один із трюків хлопців - вибух пітарди на голові. Підлітки називають себе джексами, що означає диваки. Щоб вразити публіку, хлопці готові на все. Наприклад, пірнути в калюжу в центрі міста, або ж улаштувати перфоменс на світлофорі. Сценарії здебільшого небезпечних трюків підлітки вигадують на ходу без спеціальної підготовки. Усе задля того, аби привернути до себе увагу. Дії знімають на телефони і викладають в інтернет.
У першу чергу задоволення отримуємо ми, а потім вже глядачі і той, хто дивиться...
"У першу чергу задоволення отримуємо ми, а потім вже глядачі і той, хто дивиться", - говорить джекес Гриша.
Підлітки зізнаються, що дуже вразливим їхні трюки краще не бачити. А в іншому, мовляв, шкоду завдають лише собі.
"Переламані пальці, синці, порізи, опік на животі", - розповідає інший джекес Павло.
Батьки усіх трьох підлітків говорити про захоплення дітей не хочуть. Кажуть, що проти, але нічого зробити не можуть. А от перехожі, які мимоволі стають свідками небезпечних трюків, часто радять хлопцям звернутися до психіатра.
За словами психотерапевта, це не психіатрична хвороба, а підліткова. "Їм хочеться самовиразитися, можливо, вони не знають, як це зробити і знайшли такий неординарний шлях", - пояснює кандидат психологічних наук, психолог-психотерапевт Олена Косигіна. Вона визнає, таке самовираження небезпечне не лише для здоров'я, а й для життя. Тож, проконсультуватись у психолога екстрималам таки радить.
"Варто їм звернутися до психолога як до фахівця, який супроводить їхній шлях у велике життя, де вони зможуть дійсно знайти більш прийнятні шляхи реалізації своїх талантів", - додала Косигіна.
Та в планах екстримальної трійки - не похід до психолога, а знімання фільму з трюками. Кажуть, що на це їх надихнула шалена популярність в інтернеті.