Згідно плану бойової підготовки на 2011 навчальний рік на минулому тижні в 12 інженерному полку були проведені командирські збори з командирами рот. До зборів залучалися всі командири рот полку та командири ротної ланки з’єднань та частин 8 армійського корпусу. Заняття проводилися на базі 12 інженерного полку ( командир полку полковник Борісов Микола Миколайович).
Метою проведення зборів було: підвищення фахового рівня командирів рот, їх теоретичної та методичної підготовки; визначення реального стану професійної підготовки офіцерів, узагальнення передового досвіду у вихованні підлеглих, бойовій підготовці та повсякденній діяльності. Заняття проходили вдень і вночі та охопили ввесь спектр загальновійськових і тактико-спеціальних дисциплін. Особлива увага зверталась на практичні заняття з вогневої, тактико-спеціальної підготовки та водіння.
Кульмінаційним моментом проведення зборів було практичне заняття з тактико-спеціальної підготовки по проробленню проходів в інженерних загородженнях за допомогою установок розмінування УР-77 та УР-83п. Заняття проходило на фоні складної тактичної обстановки, згідно якої просування військ було зупинено мінним полем противника. При цьому проробити проходи шляхом розмінування під щільним вогнем противника було неможливо. Командиром полку було прийнято рішення на застосування установок розмінування УР-77 на гусеничній базі та УР-83п, як переносного варіанту.
Принцип дії обох зразків озброєння однаковий і заклечається у подачі по повітрю за допомогою порохового реактивного двигуна підривного заряду пластичної вибухової речовини на мінне поле з його подальшим підривом. Беручи до уваги, що вага заряду складає майже 1 тону вибухової речовини по потужності 1,5 рази сильнішої за тротил, а його довжина може бути до 115 метрів, ефективність застосування такої зброї дуже висока. При підриві вибухового заряду детонують всі міни, що знаходяться ближче ніж 3 метри від нього. Результат застосування такої зброї в разі правильної розкладки заряду - це безпечний прохід для техніки і особового складу через мінне поле шириною 6 метрів та довжиною до 115 метрів.
З метою забезпечення безпеки особового складу, навколишнього середовища та полігонного обладнання в ході занять застосувались навчальні підривні заряди. Не зважаючи на це, розрахунки діяли впевнено і безпомилково. Заряди були розкладені в межах мінних полів. Тож, безумовно, в бойовій обстановці при застосуванні бойових підривних зарядів прохід наших військ через мінне поле противника було б забезпечено. Після проведення командирських зборів було підведено підсумки проведених занять. Заступник командира 8 армійського корпусу генерал-майор В’ячеслав Назаркін відмітив високу якість підготовки і проведення зборів. В.П.Білошицький Заступник командира 12 інженерного полку з виховної роботи підполковник