21 листопада в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбувся науково-практичний семінар «Сучасні підходи до управління навчальними закладами в умовах реформування освіти» для магістрантів спеціальності «Управління навчальним закладом».
Організаторами заходу виступили кафедра менеджменту освіти, економіки та маркетингу ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України і кафедра педагогіки, психології та управління навчальними закладами ЖДУ імені Івана Франка.
Семінар ставив за мету сформувати у студентів магістратури бачення сучасної управлінської філософії, набуття теоретичних знань і практичних умінь щодо ефективного управління сучасними навчальними закладами в умовах реформаційних процесів в освіті.
Робота науково-практичного семінару «Сучасні підходи до управління навчальними закладами в умовах реформування освіти»розпочалась із підписання Угоди про спільну наукову та науково-педагогічну діяльність між ЖДУ імені Івана Франка та ДВНЗ «Університет менеджменту освіти». Підписаний документ передбачає проведення спільної навчальної практики та науково-методичного стажування студентів та викладачів на базі ВНЗ, проведення спільних наукових досліджень та їх апробація та обмін досвідом підготовки фахівців у галузі управління.
«Сьогодні ЖДУ імені Івана Франка є навчальним закладом із студентоцентрованим навчанням. Саме тому ви – вуз, який розвивається і саме завдяки цьому у вашому вузі 10 тисяч студентів. Деякі столичні вузи можуть позаздрити досягненням ЖДУ, бо там йде вал, а у вас – конкретика. Ваші магістранти, які приїздили до нас на конференцію, справили на нас дуже гарне враження. З ними у нас переду проведення спільних наукових заходів, конференцій, видання спільних наукових робіт та проведення спільних досліджень», - зауважив завідувач кафедри менеджменту освiти, економіки та маркетингуДВНЗ «Університет менеджменту освіти» Василь Яковець.
«Не дивлячись на те, що наша кафедра педагогіки, психології та управління навчальними закладами є молодою, але уже має такі тісні зв’язки з провідною установою України, яка визначає політику управління навчальними закладами держави. Це надзвичайно важливо. Та оцінка, яка звучить з боку Університету менеджменту освіти є надзвичайно високою для нас. Сподіваюсь, що співпраця буде плідною», - сказав ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух.
За тим перед магістрантами-франківцями виступили викладачі кафедри менеджменту освіти, економіки та маркетингу ДВНЗ «Університет менеджменту освіти». У виступах вони зосередилися на питаннях актуальних проблем реформування вищої освіти України в контексті Болонського процесу, компетентнісного підходу в управлінській діяльності керівника ЗНЗ, наукових основ та технології управлінського рішення в системі освіти, а також формування іміджу навчального закладу.