У Житомирі злісні неплатники податків отримали судові вироки

У Житомирі завершено судовий розгляд кримінального провадження стосовно двох приватних підприємців, обвинувачуваних у незаконній діяльності, пов’язаній із фіктивним підприємництвом та наданням іншим суб’єктам господарювання незаконних послуг із мінімізації податкових зобов’язань.

Про це сайту сповістила прес-група УСБ України в Житомирській області.

Встановлено, що декілька місцевих мешканців, створивши та придбавши у обласному центрі низку комерційних структур із гарною податковою історією, надавали підприємствам різних форм власності Житомирщини і суміжних із нею областей послуги із нелегального переведення коштів у готівку та ухилення від сплати податків у бюджет.

За даними СБУ, «партнерські відносини» з цими фіктивними фірмами мали близько п’ятисот суб’єктів підприємницької діяльності, а також деякі бюджетні установи. Підприємства укладали з ними угоди про виконання неіснуючих робіт, закупівлю вигаданих товарів чи послуг, а «конвертатори» за 7-10 відсотків від суми переводили кошти в «тіньову» готівку.

У результаті безтоварних операцій «партнерам» конвертцентру удалося ухилитися від сплати податку на додану вартість на загальну суму 32 млн.гривень.

Протиправну діяльність фіктивних підприємців припинили співробітники СБУ у серпні 2011 року. У ході обшуків у офісах підконтрольних «конвертаторам» фірм та їхніх помешкань було вилучено фінансово-бухгалтерську документацію, бланки, печатки, установчі та статутні документи, ПЕОМ з «чорною» бухгалтерією та інші докази, що підтвердили причетність обвинувачуваних до вчинення інкримінованих їм злочинів.

Вироком Корольовського районного суду м.Житомира організаторів конвертаційного центру визнано винними у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст.27 (види співучасників), ч.3 ст.28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч.2 ст.205 (фіктивне підприємництво), ч.3 ст.212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів)), ч.3 та 4 ст.358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України. Їх засуджено до 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном 3 роки та конфіскацією належного їм майна. Також їх позбавлено права займати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 3 роки.