Перші знахідки весни на Житомирщині зі сюрпризами

Із року в рік, тільки-но закінчується зима і починає танути сніг, земля здатна подарувати несподівані «сюрпризи». Снаряди, міни, бомби… Усі ці вибухонебезпечні предмети ми можемо побачити не лише у фільмах про війну, а й під час звичайнісінької прогулянки лісом. Не зважаючи на те, що від воєнних часів пройшло вже близько 70 років, в Управлінні ДСНС у Житомирській області постійно фіксуються випадки знаходження вибухонебезпечних предметів.

Так 3 березня у селі Мала Зубівщина Коростенського району перехожий виявив у заболоченій місцевості 2 невідомі предмети. Оглянувши знахідки, він негайно зателефонував до служби порятунку «101». Співробітники ДСНС встановили, що дані знахідки ніщо інше як мінометні міни калібру 82 мм.

У той же день ще два небезпечні предмети були помічені у селі Бехи того ж району, на узбіччі дороги. Фахівці ідентифікували їх як мінометну міну калібру 82 мм та артилерійський снаряд калібру 102 мм. Піротехніками усі боєприпаси знищено, унаслідок чого ніхто не постраждав.

Крім того, під кінець тижня ще два вибухонебезпечні предмети виявлено у Баранівському районі. У с. Дубрівка місцевими жителями знайдено 1 мінометну міну, а у с. Будисько – 1 артилерійський снаряд.

–Найчастіше боєприпаси часів Великої Вітчизняної війни виявляють люди, – розповідає заступник начальника У ДСНС у Житомирській області Олег Держанівський. –Знайти таку річ можна будь-де: у лісі, в старому окопі, на свіжозораному полі, на власному городі тощо. Протягом минулого року рятувальникам довелося 183 рази виїздити на знешкодження вибухонебезпечних предметів. Для порівняння у 2012 році таких виїздів було 224. Як бачимо, кількість небезпечних знахідок майже не змінюється. На жаль, у 2013 році також зафіксовано загибель людини через неправильне поводження зі снарядом. Прагнучи наживи та шукаючи кольорових металів, люди нерідко вдаються до розпилювання чи самовільного розбирання подібних предметів.

Пам’ятайте! Одна з основних причин нещасних випадків з вибуховими пристроями – грубе порушення елементарних правил безпеки. Тож будьте уважні! Особливо пильнуйте за дітьми. Дотримання цих неважких правил збереже вам здоров’я та життя.

ВАЖЛИВО: У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНОГО АБО ЗОВНІ СХОЖОГО З НИМ ПРЕДМЕТА НЕОБХІДНО негайно повідомити про небезпечну знахідку за телефоном служби порятунку «101».

Категорично ЗАБОРОНЯЄТЬСЯбрати знайдені предмети в руки, завдавати по них ударів тощо, переносити або перекочувати їх з місця на місце. Не випробовуйте долю. Довірте зробити свою роботу спеціалістам, адже жодна цікавість чи невиправданий героїзм не вартий вашого життя та здоров’я.

Новини компаній
11:00, 23 грудня