Почалися спекотні дні, які, крім радощів, від початку весни приносять ще й небезпеку. Подібні погодні умови – чудова нагода поїхати до лісу або в заміський будинок, щоб відпочити. Проте під час відпочинку не можна забувати про небезпеку. Кинутий недопалок, незагашене багаття – найбільш поширені причини виникнення пожеж у природних екосистемах. До того ж не варто забувати, що від вогню страждають не тільки “зелені легені планети”, а й організм кожного, хто дихає продуктами горіння. Необачність та байдужість може обійтися нам занадто дорого. Крім того, така ціна не завжди вимірюється лише у грошовому еквіваленті. Інколи такі пожежі можуть коштувати життя.
Гасити подібні пожежі складно, адже висохла рослинність спалахує, мов факел, і полум’я поширюється зі швидкістю вітру. Ускладнює приборкання таких загорянь і відсутність поблизу джерел водопостачання: пожежних гідрантів та водоймищ. Тоді рятувальникам щоразу доводиться підвозити воду пожежними автомобілями здалеку, а не безперервно подавати по рукавних лініях з розташованих поруч джерел водопостачання. Це призводить до втрати такого дорогоцінного в умовах гасіння пожежі часу.
Протягом минулого тижня на території області виникло 29 загорянь у екосистемах. Це призвело до знищення понад 70 га сухої рослинності. У зв’язку із збільшенням кількості пожеж, які виникають під час спалювання сухостою, рятувальники провели рейдові перевірки по Житомирському району. В ході заходу співробітники ДСНС розповідали громадянам про причини виникнення пожеж на відкритій місцевості, а також нагадували, що варто робити, щоб запобігти жертвам та втратам. Адже часто полум’я з невеликого загоряння перекидається на дерева та господарчі будівлі.
- 12 березня у Ємільчинському районі згоріли вщент дві будівлі – розповідає заступник начальника Управління ДСНС України у Житомирській області Олег Держанівський. – В обох випадках господарі залишили без нагляду підпалене сміття та траву. Внаслідок пожежі у селі Рихальське господар житлового будинку залишився без даху над головою, а у Семаківці полум’я знищило сарай.
Рятувальники області застерігають: спалюючи старий мотлох та те, що залишилося з осені, не залишайте полум’я без нагляду. Уникайте розпалювання багаття у вітряну погоду – це може не тільки нанести великої шкоди природі, а й коштувати вам здоров’я, життя та великих матеріальних втрат.