У Сочі завершилась Паралімпіада: українці - четверті

7 березня в Сочі розпочалися ХІ зимові Паралімпійські ігри, що тривали до 16 березня. У найпопулярніших спортивних змаганнях взяли участь спортсмени з 45 країн. Паралімпійці розіграли 72 комплекти нагород у п’яти видах спорту: біатлоні, гірських лижах, керлінгу на колясках, лижних гонках, следж-хокеї на льоду.

Українську збірну на Паралімпіаді–2014 представляла найчисельніша національна команда за всю історію участі України в зимових Іграх – у Сочі честь нашої країни відстоював 31 спортсмен.

Учора в  російському Сочі відбулася церемонія закриття Паралімпійських ігор, у медальному заліку лідирує збірна Росії. На другому місці – Німеччина, на третьому – Канада. Україна у загальному медальному заліку четверта: українські паралімпійці здобули 25 медалей, із яких 5 золотих, 9 срібних і 11 бронзових.

Як і на церемонії відкриття, Україну на знак протесту проти дій Росії в Криму представляв лише один прапороносець - Людмила Павленко.

Вона на закриття Паралімпіади одягла жовто-синій костюм із написом “мир” на двох мовах.

Закриття олімпіади не пройшло і без інцидента

Але організатори шоу хотіли змусити зірвати напис на костюмі «Мир».Завдяки спортсменам з інших країн, які заступилися за нашу атлетку, Людмила вийшла на стадіон із закликом до миру.Про це на своїй сторінці в Facebok написала прес-секретар Національного комітету спорту інвалідів Наталія Гарач. «Подивіться на Людмилу Павленко - сьогодні вона представила тут усіх нас , всю нашу українську паралімпійську сім'ю, всю нашу рідну землю - Єдину Україну.На вінку у Люди були стрічки з написами - «мир», «peace», які зірвали перед тим, як вона вийшла на арену стадіону...Напис на кофтині теж хотіли зірвати, і Люда заявила, що якщо зірвуть - вона не вийде з прапором на стадіон...Однак, її обступили спортсмени з інших країн і почали представникам організаторів церемонії доводити, що в слові «мир» нічого поганого немає... тому що ми всі - за мир! почали фотографуватися... тільки тоді представники організаторів церемонії відійшли» - пише Наталія Гарач.

Нагадаємо, що на ходу команд під час церемонії відкриття Паралімпійських ігор у Сочі вийшов один-єдиний український спортсмен із прапором - біатлоніст Михайло Ткаченко.

пара

Довідка:

Уперше українські особливі спортсмени взяли участь у зимових Паралімпійських іграх у 1998 році. І хоч у тій Паралімпіаді взяв участь 571 спортсмен, українці змогли дебютувати з приголомшливим результатом – 3 золоті, 2 срібні та 4 бронзові медалі.

У 2014 році до національної збірної команди України увійшли як уже відомі спортсмени, так і дебютанти зимової Паралімпіади, які здобули право на участь в Іграх завдяки високим результатам на Кубках і чемпіонатах світу, а також посіли високі місця в міжнародному рейтингу у біатлоні та лижних гонках. Сьогодні у складі паралімпійської збірної – Герой України, 6 заслужених майстрів спорту України, 5 майстрів спорту України міжнародного класу, 8 майстрів спорту України, багаторазові чемпіони та призери Паралімпійських ігор.

Спортсмени України – справжні лідери міжнародного паралімпійського руху, який пропагує передусім добро і здоров’я. І тому в цей найвідповідальніший для країни час патріоти-паралімпійці як ніколи згуртовані, аби показати сильний результат.  Своїми спортивними успіхами й досягненнями вони пропагують здоровий спосіб життя, об’єднують всю Україну і  сприяють зростанню міжнародного іміджу України в усьому світі.

Новини компаній
11:00, 23 грудня