Житомирські націоналісти просять заборонити радянські символи 9 травня

Заборонити в судовому порядку перекриття руху на вулицях, підняття та вивішування прапорів неіснуючої держави СРСР, червоних прапорів 150 дивізії, прапорів антиукраїнської партії КПУ на території Житомирської області в день 9 травня пропонує Житомирський обласний провід Організації Українських Націоналістів.

Про це повідомляє прес-служба Житомирського обласного проводу ОУН.

Відповідні звернення за підписом Житомирського обласного провідника ОУН О. Прищепи були скеровані до голови Житомирської ОДА та виконувача обов’язків міського голови Житомира. Націоналісти мотивують прохання можливістю громадянських сутичок. Особливо це стосується обласного центру.

Натомість обласний провід ОУН надав свої пропозиції щодо дня вшанування пам’яти жертв Другої світової війни. Зокрема, за традицією житомирці виходять для вшанування 8 травня, в один день зі всим світом. ОУН пропонує провести в квітні-травні низку культурно-просвітницьких заходів, присвячених національно-визвольній боротьбі українців під час Другої світової війни. Це демонстрація фільмів, публікації в ЗМІ, тематичні виставки та ідеологічні вишколи, поширення соціальної реклами. Пропонується також вшанувати вояків УПА – саме вони боролись за незалежну Українську Державу.

«8 травня весь цивілізований світ вшановує пам’ять жертв Другої світової війни. Лише імперська держава Росія святкує 9 травня як день своєї перемоги, перемоги над мільйонами власних людей, перемоги над народом знову окупованих України, Білорусі, Молдови, Латвії, Литви, Естонії та встановлення комуністичного протекторату над частиною країн Европи.

Росія, втративши після розпаду СРСР контроль над колишніми колоніями, не змирилась з цим. Зараз йде намагання відірвати бодай частину України і повернути її в московське рабство. Відбулась анексія Криму, розвивається «кримський» сценарій і на сході України.

В таких умовах закінчення Другої світової війни відзначати в Україні як день перемоги, є неприпустимим. Для України це не є торжество, це допомога російським імперським силам знову підпорядкувати Україну російським інтересам.

Після української революції 2013-14 років змінилась влада й на Житомирщині. Понад сотню життів віддали сини й дочки України на Майдані, декілька сот вважаються зниклими безвісти. Вважаємо, що нова влада не повинна продовжувати традиції попередників – вихідців з СРСР та КПСС – і не може ініціювати святкування 9 травня в ім’я пам’яти загиблих українців як 70 років тому, так і зовсім нещодавно» - йдеться в зверненні.