Початок купального сезону в Ємільчине почався трагічно

Купальний сезон розпочався. Більшість із нас, рятуючись від щоденної спеки, полюбляє відпочивати біля водойм разом із друзями. Нещодавно у смт Ємільчине троє однокласників хотіли весело провести біля річки час, але відпочинок для одного з них закінчився фатально. Якби не троє місцевих жителів, які відпочивали неподалік, то могли б загинути двоє дітей.

Скупатися і забрати сестру із дитсадка

Того дня стовпчики термометрів досягали позначки +27 0С. Сонце лише зрідка ховалося за нечисленні хмарки. Троє однокласників вирішили після уроків скупатися у місцевій річці Уборть. Ріка протікає недалеко від школи, тому хлопці сіли на велосипеди та вже за кілька хвилин опинилися біля водойми. Друзі думали, що весело проведуть час. Однак вони навіть не здогадувалися про те, що цей відпочинок завершиться для них трагічно.

– Ми чекали, коли закінчиться останній урок аби піти до річки, – згадує Влад Куницький. – Хотіли швидко скупатися, адже Максиму (загиблий хлопчик, – прим. автора) ще треба було забрати з дитячого садочка сестру. Стрибнули з дамби у воду, і нас трьох почало затягувати в шлюз. Там була дуже сильна течія. Нас закрутило у вир і ми почали тонути.

Зі слів Влада, він стояв ногами на кам’яному дні та тримався рукою за дамбу. Юнака паралізував страх, він боявся зрушити з місця. Викликала острах також сильна течія та зойки товариша, який знаходився поряд. Саме Влада почули відпочиваючі та кинулися на допомогу. Троє чоловіків, які без зайвих вагань поспішили рятувати хлопців, цього дня на іншому березі річки святкували день народження.

Двоє з них, попри те, що їм довелося долати сильну течію та численні вири і каміння, які могли коштувати їм життя, схопили хлопця попід руки та витягли на берег. Глибина річки у тому місці складає понад 3 метри. Тож, тягнучи хлопця на собі, сміливці й самі могли потонути.

Те, що Владові не знадобилася долікарська допомога, врятувало життя одному із його друзів. Тіло непритомного, але, на щастя, ще живого, 13-річного Сашка Кореняки чоловіки побачили з берега та хутко попливли його рятувати.

Незважаючи на те, що врятований Сашко не подавав видимих ознак життя, сміливці не втрачали надії. Лише коли із легенів хлопця вийшла вода та він почав дихати, чоловіки полегшено зітхнули. Якраз на той момент прибули екстрені служби допомоги.

День народження, затьмарений сльозами

На жаль, третього хлопчика врятувати не вдалося…

Коли наші герої дізналися, що був ще один школяр, вони одразу кинулися на його пошуки. Але на поверхні води його вже не було. Час ішов на секунди. На жаль, його бездиханне тіло вони виявили на дні річки.

Свято сміливців було затьмарене сльозами...

Таблички «Купатися заборонено» зривають миттєво

Ми щороку, перед початком купального сезону проводимо профілактичну роботу – розповідає начальник Ємільчинського районного сектору У ДСНС Житомирщини підполковник служби цивільного захисту Володимир Черкес. – Зокрема, готуємо замітки до місцевої преси, проводимо бесіди в трудових колективах, розвішуємо таблички із забороною купатися у необладнаних для цього водоймах. На жаль, таблички одразу зривають і продовжують купатися, як ні в чому не було.

Люди ні в якому випадку не повинні забувати правила безпечної поведінки – ми ж не можемо поставити біля кожного відпочиваючого рятувальника!

Володимир Адамович підкреслює, що місце, де плавали школярі, не призначене для купання. Воно є стихійним.

Долю могли вирішити секунди

До реанімаційного відділення Ємільчинської ЦРЛ Сашка було доставлено «швидкою» у важкому стані з ознаками постреанімаційної хвороби, що виявилися внаслідок утоплення. Якби він хоча б на мить довше пробув під водою, наслідки могли би бути набагато гіршими. Долю учня могли вирішити секунди. Крім того, лікарі підкреслюють, що, надавши першу долікарську допомогу, спонтанні герої запобігли можливим неврологічним розладам у дитини. Завдяки цьому хлопчик поступово одужує, проте психологічна травма так швидко не мине.

Наслідки трагічного відпочинку ще довго будуть обговорюватися жителями селища. Однак ми стали свідками того, що все ж існують небайдужі люди, які ризикуючи власним життям приходять на допомогу іншим. На щастя, цим трьом випадковим очевидцям вдалося зробити найголовніше – врятувати від загибелі дитину. Можливо, ця історія стане наочним прикладом для дорослих, підштовхне їх до діалогу з дітьми. Адже лише спілкуючись з малечею, вдасться донести до їхньої свідомості правила безпечної поведінки.