Органи прокуратури області відкрито і прозоро та у межах, визначених законодавством, здійснюють діяльність щодо забезпечення реалізації права громадян на доступ до інформації, що становить суспільний інтерес.
Зокрема, поточного року до прокуратури області надійшло майже 40 запитів на публічну інформацію, половина з яких – від громадян, решта – від представників засобів масової інформації, громадських організацій та активістів. З усіх запитів по суті розглянуто 36, з яких 22 – задоволено.
Про це 0412 повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської області.
Найбільше інформаційних запитів надійшло з м.Житомира, Новоград-Волинського та Овруцького районів, а також з Київської області та міст Києва і Севастополя.
Слід відмітити, що внаслідок проведеної роз’яснювальної роботи громадяни почали менше звертатися за інформацією, розпорядником якої не є органи прокуратури. І цього року до прокуратури області надійшов лише один такий запит, який направлено за належністю іншому розпоряднику.
Найчастіше громадяни запитували інформацію стосовно досудового розслідування, правозахисної діяльності, кадрових питань тощо. Відмовлено у наданні інформації на 2 запити, оскільки вони стосувалися таємниці досудового розслідування.
Усі інформаційні запити розглянуті органами прокуратури у визначений законодавством термін.