У Житомирі розпочалася боротьба «Проти болю» (ФОТО)

Сьогодні, 16 липня у прес-центрі Житомирського обласного онкодиспансеру спільно з благодійним фондом міста розпочинають соціальний проект "Проти болю".

Метою цього проекту є допомога хворим, які потребують паліативної допомоги, привернення громадськості до проблеми дотримання прав паліативних пацієнтів в області, побудови хоспісу для онкохворих.

Щороку до Житомирського обласного онкодиспансеру звертається за допомогою більше чотирьох тисяч хворих, з них більше тисячі – хворі, які потребують паліативної допомоги.

"До нас звернулися лікарі Житомирського обласного онкодиспансеру, які на сьгоднішінй день займаються не тільки методиками з лікуванння раку, а й з надання протибольової терапії, які займаються ольвологією. Необхідність протибольової терапії у місті є нагальною, є фахівці, але немає достатнього матеріального забезпечення. Тому ми сьогодні на першому етапі закупили апарат "Стимуплекс HNS 12", його важливість і необхідність у лікуванні. На сьогодні ми передали компютерну техніку і апарат "Стимуплекс", який коштував 13 тис. гривень", - розповіла Ірина Волинська, директор благодійного фонду "Разом до майбутнього".

«Проти болю» - перший обласний соціальний проект з паліативної допомоги онкохворим. Паліативна допомога – це активна всеохоплююча допомога пацієнту, чия хвороба не піддається лікуванню, спрямованому на одужання. Контроль болю та інших симптомів, а також соціальних, психологічних та духовних проблем. Метою паліативної допомоги є збереження найвищої якості життя пацієнта до смерті.

Лікарі і волонтери виступають ініціаторами побудови у Житомирі хоспісу для онкохворих, закликають громадян та представників влади і бізнесу до партнерської співпраці у вирішенні наболілого для важкохворих пацієнтів питання.

"На Житомирщині  є 1 хоспис Святої Олени в Коростені, він не державний і в йому є 29 ліжок, в свою чергу, як по всій Україні приблизно 20 хосписів.  Побудова хоспису обоговорюється на рівні розмов уже не перший рік. Все що нам потрібно від чиновникіів, адміністрації міста - це приміщенння де можна облаштувати і зробити хоспис. Приблизна ціна побудови хоспису, яка розраховувалась 5 років тому - 2 мільйони гривень", - розповів Тарас Волков, лікар онкодиспансеру.