У Житомирі популяризують творчість Олега Ольжича (ФОТО)

Відсьогодні на третьому поверсі ОДА працюватиме виставка, яка розповідає про життєвий шлях житомирського поета, археолога, ідеолога українського націоналізму, нашого земляка Олега Кандиби (О.Ольжича). Її епіграфом стали слова нашого видатного поета-земляка: «Державу не твориться в будучині, державу будується нині».

Виставка буде працювати роботий тиждень і всі охочі можуть прийти і побачити старі світлини поета, архівні документи та факти яких не написано на сторінках книг.

Журналістка та ініціатор відкриття дошки Олегу Ольжичу у місті Житомирі Галагуза Олена зазначила:

"...ця людина знала  9 іноземних мов, світ його знав як видатного археолога, який вивчав Трипільську культуру. Його запрошували у провідні університети світу, такий як: Гарвардський університет у США. Сьогодні я хочу звернутися до ОДА з приводу гетьмана Івана Виговського, це наш земляк, який народився у с. Вигів, Коростеньского району. На мій погляд, це дещо ганебно, що досі в області ми його вшанували якимось незначним погруддям... хочеться вірити, що і буде нарешті памятник Олегу Ольжичу, тому що раніше конкурс був оголошений, але справа не зрушила з місця. Я уже зараз розпочинаю розробляти програму з приводу популяризації..."

Голова обласної адміністрації нчого не відповів, лише "кивнув" головою і надалі продовжив розглядати функції свого телефону.

Зі своїми літературними привітаннями виступив учень 9 класу ЗОШ №30 Констянтин Варварка та Світлана Ніканорова.

Нагадаємо, що сьогодні біля дошки Ольжичу урочисто оголосили про проведення на Житомирщина тиждня Ольжича. Так, сьогодні відзначали 107-річчя з дня народження нашого земляка.

Довідка:

Олег Ольжич [О. Кандиба] (1907 –1944) – поет, археолог, політичний діяч. Народився 1907 р. у Житомирі в сім'ї поета Олександра Олеся (Кандиби). Дитинство пройшло у Пущі-Водиці біля Києва.

Був асистентом Українського Вільного Університету у Празі. Працював археологом у чеському Національному музеї, перебував на розкопках у різних країнах.

1938 р. читав лекції зі слов'янської археології в Гарвардському університеті та ініціював створення українського наукового інституту в СІНА. Як активний учасник ОУН-М (полковника Мельника) брав участь у політичному русі Закарпаття, де був заарештований угорською поліцією. За вказівкою Проводу ОУН керував націоналістичним підпіллям на Східних теренах України.

У травні 1944 р. арештований нацистами і вивезений у концтабір Заксенгаузен, де був закатований.