В Житомирі даішники моніторят безпеку пасажирських перевезень

Житомирські даішники активізували контроль за міськими пасажироперевізниками в Житомирі, а також за безпосередньою поведінкою водіїв маршрутного транспорту на вулично-шляховій мережі в Житомирі.

– На сьогоднішній день вже обстежено два десятки підприємств різних форм власності, що надають пасажирські послуги, - розповідає в.о. начальника ВДАІ м.Житомира Володимир Остапчук. – Загалом працівники ДАІ оглянули понад 330 автобусів, які використовуються для пперевезення пасажирів, серед них і такі, що перевозять дітей.

За результатами цих заходів було виявлено три десятки несправних автобусів, а також було зафіксовано десять випадків випуску на лінію громадського транспорту із суттєвими технічними неполадкми. За словами Володимира Остапчука, найтиповішими порушеннями в технічному стані пасажирського транспорту є несправності аварійних виходів (як правило, вони заблоковані). Окрім того у маршрутному пасажирському транспорті часто незаконно встановлюються додаткові місця для сидіння.

– Нами задокументовано понад 70 порушень законодавства, які допустили водії маршрутного транспорту, - продовжує в.о. керівника міського ВДАІ. – Серед них відхилення від визначеного маршруту руху, відсутність дозвільних документів для надання послуг перевезення пасажирів, а також зберігання приватних маршрутних транспортних засобів поза встановлених для цього місць.

Що стосується поведінки на дорозі водіїв маршрутного транспорту, то за два тижні проведення операції зафіксовано близько сотні порушень Правил дорожнього руху. Як показує практика, в Житомирі водії маршруток та автобусів нехтують правилами маневрування та безпечним проїздом перехресть.

Окрім того нагальною насьогодні проблемою для житомирян є той факт, що водії маршруток не вважають за потрібне враховувати місткість свого траспортного засобу, внаслідок чого громадяни, особливо у час пік, ледь втискуються в салон пасажирського транспорту і ризикують в прямому смислі на ходу випасти з маршрутки. Отож, кількість пасажирів, що перевозяться громадським транспортом, теж контролюється працівниками ДАІ.

Профілактичні заходи «Автобус 2011» будуть тривати до кінця поточного місяця. Попереду в даішників здійснення ще ряду заходів, направлених на виявлення порушників у сфері пасажирських перевезень. А це планові перевірки депо трамвайно-тролейбусного управління, контроль за випуском на лінію автобусів та безпосередній нагляд за безпекою пасажирських перевезень.