Житомирський кіноклуб «Сок» показує фільми, які мотивують думати

Щочетверга в приміщенні «Кавоманії» збирається кілька десятків молодих людей а би спочатку подивитись, а потім обговорити певний фільм.

- Початково все задумувалось на рівні кількох зустрічей за ініціативи незалежної студентської профспілки «Пряма дія», однак зараз це цілком сформований самостійний проект, - розповідає один з координаторів проекту Сашко Микитенко. Ми дивимось не якісь там прості фільми, а дійсно ті, які мотивують думати. Ніхто нікого не зобов’язує приходити чи брати участь в обговоренні, але з кожним разом людей все більше. Хтось просто дивиться і йде, а для когось найцікавіше поділитися думками й враженнями. Соціально-критичний напрям в кінематографі вирізняється посиленою увагою до особливостей людських взаємовідносин; йому цікава не статика, а динаміка людського життя. Сюжет в таких фільмах - декорація до дії, котра і є основою всього. Жанрово під цей напрям в першу чергу потрапляють соціальні та психологічні драми, соціальна фантастика, (анти)утопії. Власне, на це ми й опираємось у підборі нових фільмів для перегляду. Соціально-критичне кіно - це кіно, що турбує думку, кіно, що народжує емоцію, кіно, що не залишає байдужим. Саме такі цілі й переслідує наш кіноклуб.

Щоразу назва фільму анонсується заздалегідь, а перед самим переглядом відбувається коротка, 5-хвилинна презентація кінострічки. Далі, власне, перегляд самого фільму. По закінченню сеансу 30-60 хвилин на обговорення картини.

Ми вже подивились "Бойцовский клуб", «Дім з піску та туману», «Зіткнення», «Експеремент», на черзі фільм «Пролітаючи над гніздом». Варто відзначити, що фільми можуть пропонувати і самі відвідувачі на зустрічах і в соціальній мережі, але вони повинні відповідати спрямованості «Соку». Наш кіноклуб вже запустив цикл тематичних фільмів, по 4 картини в кожній ітерації. Ці картини об'єднанні спільною проблематикою, і протягом місяця ми смакуємо ті стрічки, які найглибше і найвиразніше її розкривають.

В цьому місяці наш тренд – конформізм, німецька психологічна драма "Експеримент" стала першою картиною в цьому напрямку. Кожен окремий цикл вестиме інша людина, в команді зі мною працює Ірина та Микола.