У Житомирі всі охочі безкоштовно могли визначити можливі ризики виникнення цукрового діабету

12 листопада в поліклініці обласної клінічної лікарні ім.О.Ф.Гербачевського у рамках проведення Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом відбулася акція з раннього виявлення цукрового діабету. Під час акції всі охочі мали можливість безкоштовно перевірити рівень глюкози в крові та визначити можливі ризики виникнення цукрового діабету 2-го типу.

Акція спрямована на здійснення профілактичних, психосоціальних, санітарно-освітніх заходів щодо захворюваності населення на цукровий діабет. Про це 0412 повідомили в прес-центрі ДОЗ.

Обласний позаштатний ендокринолог, завідуюча ендокринологічним відділенням обласної клінічної лікарні ім.О.Ф.Гербачевського Вікторія Стаховська провела прес-брифінг для представників мас-медіа. Прикметно, що деякі журналісти також скористалися можливістю перевірити рівень глюкози в крові та отримали консультацію лікаря.

-В Житомирській області, - зазначила Вікторія Стаховська, - зареєстровано понад 37 тисяч людей з діабетом, з них майже 6,5 тисяч щодня отримують лікування препаратами інсуліну, в тому числі понад 200 дітей. Цукровий діабет вважається найбільш драматичною сторінкою сучасної медицини, оскільки йому притаманна рання інвалідизація і висока смертність від ускладнень. Доведено, що якість життя хворих на цукровий діабет оцінюється насамперед належною компенсацією захворювання. Досягти цього можна лише за умови, якщо людина, хвора на цукровий діабет, правильно поінформована та мотивована, добре усвідомлює відповідальність за своє власне здоров’я та володіє навичками самоконтролю.

-Якщо у вас або ваших близьких, - наголосила обласний ендокринолог, - спостерігаються такі фактори ризику виникнення цукрового діабету 2-го типу, як спадкова обтяженість, надмірна маса тіла або ожиріння, малорухливий спосіб життя, наявність у минулому порушення толерантності до глюкози, артеріальна гіпертензія, діабет під час вагітності (гестаційний), народження дитини з масою понад 4 кг, синдром полікістозних яєчників, гіпертонічна хвороба, інфаркт міокарда, порушення мозкового кровообігу, облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок або прояви підвищеного рівня глюкози крові (спрага, часте сечовиділення, свербіж, гнійничкові враження шкіри, пародонтоз, неясність зору, схуднення або збільшення маси тіла), слід одразу звернутись до лікаря та провести обстеження на виявлення цукрового діабету 2-го типу.

Доведено, що надмірна маса тіла, недостатня фізична активність, тютюнопаління, зловживання алкоголем, підвищений рівень холестерину, тригліцеридів, високий артеріальний тиск та інші супутні захворювання мають негативний вплив на розвиток цукрового діабету 2-го типу та є факторами ризику, що піддаються корекції за допомогою модифікації способу життя та призначення відповідної терапії.

Гостроту проблеми визначає не лише значне поширення, але й швидкий розвиток ускладнень, які спричиняють інвалідність і смерть хворих. У різних країнах товариства сліпих на 60–85 % формують хворі на цукровий діабет.

Серед таких хворих інфаркт міокарда (ІМ) діагностується у 2–5 разів частіше, ніж у популяції того ж віку; гангрена нижніх кінцівок трапляється у 200 разів частіше; 50–70% усіх ампутацій нижніх кінцівок, не пов’язаних із травматизмом, припадає на хворих із діабетом. Як і в усьому світі, в Україні число хворих зростає здебільшого через захворюваність на цукровий діабет 2-го типу.

Довідково:

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом, заснований Міжнародною федерацією діабету та ВООЗ, відзначається щорічно 14 листопада, в день народження Фредеріка Бантінга, який разом з Чарлзом Бестом зіграв вирішальну роль у відкритті в 1922 році інсуліну, - ліків, які рятують життя хворим на діабет.

Основні ідеї Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом спрямовані на підвищення обізнаності про фактори ризику розвитку захворювання. Натомість баланс між дієтичним харчуванням, фізичною активністю та застосуванням таблетованих цукрознижуючих препаратів й інсуліну є ключем до контролю цукрового діабету.

Новини компаній
11:00, Сьогодні