Житомиряни куштували польські національні страви, аплодували дитячому полонезу і побували на концерті (ФОТО)

Бігос, запечений карп, пончики з полуничним джемом, сирники, тістечка та інші страви польської національної кухні могли скуштувати житомиряни, а також гості міста 16 листопада. Адже в цей день біля Катедри Св. Софії відбулась низка заходів в рамках відзначення у Житомирі 96-ї річниці Незалежності Польщі.

Зокрема, кожен міг переглянути фотовиставку «Моє польське коріння» (автор ідеї – Альона Денисевич). За словами дівчини, ідея виникнення фотовиставки виникла тоді, коли в Катедрі на столі, на якому люди залишають речі, побачила старе фото. На думку дівчини, кожній людині має бути цікавою її історія, її коріння, адже той, хто не знає своєї історії, не може розраховувати на гідне майбутнє.

Крім того, в цей день відбулась свята літургія, а також виставка-ярмарок робіт дитячої студії «Світлиця», під час якої діти мали змогу взяти участь у вікторині, в якій відгадували питання з сьогодення та минулого Польщі і за правильну відповідь отримували подарунок.

Після цього дитячий полонез (постановка танцю хореографа Анни Мокіної) виконали учні ЗОШ № 36 ім. Я. Домбровського м. Житомира, які є учасниками «Школи знань про Польщу». Наймолодших учасників урочистостей присутні підтримали гучними оплесками.

На цьому урочиста програма не завершилась. Незабутні враження ввечері житомирянам подарували виступи камерного концерту хору ім. Юліуша Зарембського (засновник, викладач, диригент хору – пан Ян Красовський) і «Солісти Полісся» (Наталія Травкіна, Павло Антоневський та Микола Нагірняк), які відбулись в Семінарійському Костелі Яна з Дуклі в Житомирі.

«Можу сказати з упевненістю, що Польща з часу відновлення Україною незалежності є найбільш послідовним союзником України. Під час Революції Гідності польські дипломати зробили вирішальний вклад в організацію допомоги братньому українському народові на міжнародній арені. Нині Польща стоїть на сторожі інтересів цілісності та незалежності України в європейських, євроатлантичних та інших структурах, засуджуючи зовнішню агресію проти України. Тому саме польський народ є справжнім братнім народом українського народу, – зазначає голова Житомирської обласної молодіжної громадської організації «Союз Польської Шляхти» (організатор заходів) пані Наталя Костецька-Іщук. – Унікальність Житомирщини полягає в тому, що тут живе найбільша кількість поляків України. Поляки і українці попри чисельні спроби розпалювання ворожнечі і маніпуляції з боку деструктивних проімперських сил, впродовж віків мирно і дружно живуть на теренах нашої області. Сьогодні ж вони пліч-о-пліч боронять рідну землю від терористів, агресивних сусідів і ворожих зазіхань».

Більше фото шукайте у нашому фотозвіті.