Протягом останніх трьох років стосунки міста Коростеня із Японією стали досить тісними: досвід аварій на АЕС та дезактивація забруднених радіацією територій є спільними завданнями двох країн, тому щільний обмін інформацією є невід’ємною складовою двостороннього співробітництва між двома країнами по лінії «Фукусіма-Чорнобиль», яке має усі необхідні передумови стати найбільш важливим та пріоритетним у двосторонніх взаєминах України та Японії.
Велику увагу Коростеню приділяють японські ЗМІ: коростенські краєвиди, установи медицини та соціального захисту вже давно стали впізнаваними на екранах японського телебачення. Як наслідок – увага з боку науковців, які на власні очі хочуть пересвідчитися в тому, як складається ситуація з подоланням наслідків катастрофи на ЧАЕС.
Вже не вперше в Коростені побувала аспірантка Університету Осака
Юкіко Міягоши, яка працює над дисертацією, де розкриває проблеми соціального захисту людей, що проживають на постраждалих територіях.
Побувавши в Коростені минулої осені, Юкіко вирішила ще відвідати місто, щоб поповнити матеріали для дисертації.
Науковий інтерес був настільки сильним, що в Україну вона прибула з 8-місячним сином Макіто, якого коростенці почали називати на український манер – Микита.
Чим такий цікавий для японських науковців Коростень Юкіко розповіла журналістам коростенського телебачення.