В лісах Житомирщини щорічно проводиться обстеження лісових насаджень з метою їх реабілітації та поступового відновлення всіх видів господарської діяльності, які були припинені або обмежені за радіаційною ознакою.
Про це передає прес-служба ЖОУЛМГ.
Внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, ліси Житомирської області, особливо в північній частині, зазнали значного радіоактивного забруднення, що спричинило обмеження у веденні лісового господарства, використанні лісових ресурсів.
У даний час в умовах радіоактивного забруднення господарську діяльність ведуть 12 лісогосподарських підприємств управління та Поліський природний заповідник.
За матеріалами обстеження 1992 року площа радіоактивно забруднених земель лісогосподарського призначення області становила 451 тис. га, або 60 % її території. На території понад 46 тис. га було заборонено будь-яку господарську діяльність. Час показав, що внаслідок зупинення догляду та заборони лісокористування в цих лісах спостерігається значне погіршення санітарного стану. Це призводить до втрат продуктивності деревостанів і зниження якості деревини, збільшення пожежної небезпеки та виникнення потужних осередків шкідників і хвороб лісу.
За час, який минув після аварії, радіаційна ситуація у лісових насадженнях істотно змінилась. До того ж накопичено значний науковий матеріал, який дозволяє диференційовано підходити до використання лісових ресурсів та проведення лісогосподарських робіт. Зміни радіаційної ситуації в лісах відбулись за рахунок стабілізації радіоактивно забруднених територій, закріплення радіонуклідів у ґрунті, зменшення їх міграційної здатності і головне за рахунок процесу фізичного розпаду радіоактивних елементів.
За умов повторного радіаційного обстеження певні лісові площі можна реабілітувати і проводити на них лісогосподарські заходи. Це дозволить збільшити виробництво лісової продукції, за умови обов’язкового радіологічного контролю, та поліпшити санітарний стан лісів.