У Житомирі до 110-річчя музичної школи імені Бориса Лятошинського презентували книгу

17 лютого у музеї Бориса Лятошинського Житомирської музичної школи №1 представили збірку наукових статей «Рейнольд Глієр – Борис Лятошинський. Життя та творчість в контексті культури».

Книгу презентували з нагоди 110-річного ювілею музичної школи. Її створювали більше року 25 авторів з п’яти країн світу: із Середньої Азії, Західної та Східної Європи.

Тираж збірки наукових статей складає 150 екземплярів. На даний момент вона є в 11 бібліотеках України. Уже зараз кожен бажаючий може почитати її.

«Ця книжка буде цікавою тим, хто любить літературу», - сказала кандидат мистецтвознавства, доцент агроекологічного університету Ірина Копоть.

Вона розповіла як саме створювалась книга:

«Я впевнена, що всі наші вчинки вже давно прописані на небі. Влітку 2013 року, мені зателефонували зі школи та сказали, що прийшов правнук Рейнгольда Моріцевича Глієра – Кирило Новосельський. Я прийшла і ми познайомились, вже на дев’ятій хвилині нашого спілкування ми вирішили, що музей імені Рейнольда Глієра та музей імені Бориса Лятошинського будуть співпрацювати і до ювілею ми випустимо книгу».

Книга складається з трьох розділів, до них увійшли: генеалогічні та біографічні дослідження, статті німецького автора Йорга Шнабта, матеріали Кирила Новосельського, Тетяни Гоман, Наталії Бовсуновської, Валентини Чудовської та багато інших.

За словами Ірини Копоть, створення цього видання було тяжкою працею, тому що це кропітка робота над документами та матеріалами. Перш за все це видання музею, направлення та сенс дослідницької робити музею.

Паны Ірина подякувала усім хто брав участь у створенні збірки: авторам, редактору, верстальнику Володимиру Острівському.

Після презентації книги, присутні перейшли до другої частини наукової конференції, де автори книги «Рейнольд Глієр – Борис Лятошинський. Життя та творчість в контексті культури»  розповіли про життя українського композитора.

На завершення Тетяна Дзюба та Тетяна Гобан виступили з романсами Бориса Лятошинського.