У Житомирській області почастішали звернення громадян до лікарів з приводу захворювань на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ). Медики оцінюють статистику звернень типовою для цього сезонного періоду.
За оперативною інформацією обласного лабораторного центру ДСЕСУ за січень 2015 року на грип та ГРВІ в Житомирській області захворіло 21391 особа, із них 65,7% становлять діти віком до 17-ти років. Показник захворюваності на грип та ГРВІ (сумарно) серед населення області складає 1668,3 на 100 тисяч населення, що на 1,5 % більше, ніж за січень 2014 року.
Протягом даного періоду госпіталізована 1171 особа (5,5%), що на 2,3% більше, ніж за січень минулого року. Із них 76,8% становлять діти до 17-ти років. Летальних випадків серед хворих на грип та ГРВІ не зареєстровано.
Єдиною гарантованою перепоною сезонних захворювань, як і раніше, залишаються щеплення. Впродовж січня поточного року в області щеплено проти грипу 25 осіб. Загалом, з початком епідемічного сезону, вакциновано проти грипу 440 осіб. Натомість обсяг щепленнями серед осіб груп ризику є незадовільним. Переважна більшість дітей, щеплених проти грипу, становить 18,2%.
За період з 16 по 22 лютого 2015 року в області захворіло 9736 осіб, із них 62% становлять діти віком до 17-ти років. Показник захворюваності на грип та ГРВІ (сумарно) серед населення області складає 77,4 на 10 тисяч населення, що на 10,1% більше, ніж за минулий тиждень.
За звітний тиждень госпіталізовано 301 особу, із них 78 % становлять діти віком до 17-ти років.
З метою запобігання поширення інфекції і проникнення її в організм здорової людини лікарі обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини радять дотримуватися наступних профілактичних заходів:
1. Уникати рукостискань, до мінімуму скоротити перебування в громадському транспорті або в місцях великих скупчень людей. Як можна частіше мити руки. Уникати торкання руками очей, носа і рота.
2. Кожні 2–3 години провітрювати приміщення (з обов’язковим зволоженням), щоб знизити концентрацію вірусу в замкнутих просторах.
3. При появі перших симптомів захворювання, слід звернутися до медичного працівника.
4. Не займатися самолікуванням, дотримуватись рекомендацій лікаря!