Дискусії щодо подальшого функціонування Житомирського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства розпочалися у вересні 2014 року, коли Міністерство соціальної політики України прийняло рішення про його реорганізацію шляхом об’єднання з Київським казенним експериментальним протезно-ортопедичним підприємством.
Такі зміни передбачали скорочення штату працівників наполовину, позбавлення підприємства статусу юридичної особи, зменшення кількості замовлень та погіршення якості обслуговування людей, які користуються його послугами. Непроста ситуація непокоїла не лише колектив та керівництво закладу, а й представників обласної влади. Після судових засідань, багатьох листів та звернень до органів влади підприємство відстояло своє право й надалі повноцінно працювати. Крапку в цьому процесі поставив Міністр соцполітики Павло Розенко, який 26 грудня скасував рішення про реорганізацію українських протезно-ортопедичних підприємств.
В одному з останніх інтерв’ю журналістам Павло Розенко наголосив: «Коли говорять про реформи, то я хочу побачити їх кінцеву мету. І ліквідація чотирьох державних протезних підприємств такою метою бути не може. Якщо їх закриють, а співробітників виженуть на вулицю, то хто буде забезпечувати протезами тисячі інвалідів в Житомирській, Хмельницькій, Тернопільській та Миколаївській областях? Я за реформу і за розвиток галузі, але категорично проти спланованого розгрому протезних підприємств в Україні».
Директор Житомирського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства Олександр Бортник підтвердив, що зараз заклад успішно працює, робочі місця збережені і найважливіше – жителі Житомирщини з особливими потребами отримують своєчасні якісні послуги. Тобто жодних змін у закладі не відбулося. Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.
За словами директора, в умовах проведення антитерористичної операції у східних областях держави, в якій задіяні наші земляки, новим напрямком роботи закладу стало протезування бійців АТО. Фахівці підприємства вже допомогли двом військовослужбовцям та не зупинятимуться на досягнутому, адже найближчим часом тут планують протезувати ще десятьох воїнів.
«Ми розповідаємо пораненим військовослужбовцям про переваги протезування на нашому підприємстві. Пацієнти перебуватимуть під постійним наглядом фахівців, які своєчасно зможуть надати допомогу. Сьогодні ми використовуємо передові світові технології та отримуємо комплектуючі з Англії, Німеччини та Японії. Навіть якщо нашим бійцям встановлять протез за кордоном, Житомирське державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство готове подбати про зручність і комфорт всіх, хто до нас звернеться», - наголосив Олександр Бортник.