На Житомирщині гадюка вкусила чоловіка посеред вулиці

31 травня о 15:30 на пункт зв’язку 12-ї Державної пожежно-рятувальної частини міста Овруч надійшло повідомлення про те, що у селі Білокам’янка людину черговий раз вкусив плазун. Про це рятувальників сповістив черговий Овруцької центральної районної лікарні.

Як з’ясувалося, 37-річний чоловік йшов дорогою через село, аж раптом відчув різкий біль у гомілці ноги. Коли ж нахилився, то побачив, що по дорозі повзе гадюка. Постраждалий не розгубився і одразу ж викликав «швидку допомогу». Медики госпіталізували чоловіка до реанімаційного відділення Овруцької центральної районної лікарні де він наразі і знаходиться. Стан його здоров’я середнього ступеня важкості. Загрози життю немає.

Враховуючи зазначене, рятувальники Житомирщини застерігають населення області! Укус змії може мати дуже серйозні наслідки, тому що отрута швидко вражає життєво-важливі системи організму людини: серцево-судинну, кровотворну, нервову. У вкушеного вже через півгодини наступають загальні ознаки отруєння: слабкість, головний біль, блювота, задишка, запаморочення, з'являється набряклість тканин тощо.

Змії поширені в заболочених місцях, болотах, біля зарослих озер і ставків, у горах та пустелях. Будучи нічними тваринами, удень вони ховаються в старих пнях, у копицях сіна, під каменями або стовбурами дерев. Саме тому ці предмети краще не торкатися руками, а користуватися ціпком.

Особливо уважними треба бути у занедбаних кар'єрах, серед кам'яних руїн, у закинутих будівлях. Змії іноді навіть оселяються на місцях, залишених людиною.

У перші хвилини після укусу варто спробувати відсмоктати частину отрути з рани. Кров'янисту рідину, що відсмоктується, треба відразу ж спльовувати. Відсмоктування не можуть робити люди, у яких у роті є язви та ранки. Потім з підручних матеріалів на уражену кінцівку накладають шину і вживають заходів для екстреного транспортування потерпілого в лікувальну установу.

Отож прислухайтесь до порад фахівців та будьте максимально обережними!